Her Pazar 7 Film Önerisi – 4

4 Mart 2018 249 0 0

Herkese iyi pazarlar! Yeni bir film önerisi listesiyle karşınızdayım! Hafta içi izlediğim filmlerden seçmeye çalışarak her pazar sizlere önerilerde bulunacağım. 

1)Phantom Thread (2017)

Reynolds Woodcook (Daniel Day-Lewis) kendine özgü tarzı ve muhteşemliğiyle göz dolduran tasarımlarıyla İngiliz modasının önemli bir yerindedir. Ancak ülkenin ileri gelenlerini giydiren Woodcook’un bazı problemleri vardır. Çok bağlı olduğu annesini kaybetmesiyle işine odaklanmış, her şeyi sorun etmeye başlamış ve deyimi yerindeyse bir çocuğa dönüşmüştür. Müzmin bir bekar olan Woodcook, hayatına giren kadınlarla ilgisi geçene kadar ilgilenmekte, daha sonrasında kardeşi Cyril (Lesley Manville) kızları evden kovmaktadır. Film, Woodcook’un bütün kaprislerine dayanmak için and içmişçesine savaş veren Alma’nın (Vicky Krieps) ona olan aşkına ayna tutuyor.

Filmdeki kostümler ve mekanlar gerçekten büyüleyici. Bu geceki Oscar‘da En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterilen Daniel Day-Lewis’in performansı izlenmeye değer.

2)Ferdinand (2017)

Arenada dövüşmek yerine çiçek bahçelerinde dolaşmayı tercih eden tatlı mı tatlı bir boğayı anlatan Ferdinand, dış görünüşü yüzünden yanlış anlaşılmaktadır. Oldukça yumuşak mizaçlı ve sevgi dolu olan Ferdinand, babasını yıllar önce kaybetmesi üzerine bulunduğu yerden kaçmış ve kendine mutlu bir yuva bulmuştur.

Film, herkesin aşina olduğu üzere dış görünüşle kalp güzelliğinin bir alakası olmadığı yönünde mesaj veriyor.

3)Total Recall (2012)

Hayatında her şey harika giden Douglas Quaid (Colin Farrell) bir zaman sonra işinden sıkılmaya ve içinde bulunduğu dünyayı sorgulamaya başlar. Bunun üzerine insanların beyinlerine yaşanmamış ancak yaşanmış gibi görünen muhteşem anılar koyabilen bir şirkete gidip hayatına biraz olsun heyecan katmak ister.

Bilim kurgunun üst düzeyde olduğu filmde, aksiyon bir an olsun eksik olmuyor. Müthiş düşünülmüş kurgu, güzel efektler ve kaliteli oyunculukla birleşince ortaya harika bir iş çıkmış.

4)Call Me by Your Name (2017)

Sene 1983. Kuzey İtalya’dayız. Elio Perlman (Timothee Chalamet), babasının asistanı olmak üzere 6 hafta boyunca onlarla kalmaya gelen Oliver’ı (Armie Hammer) gördüğü anda bir şeylerin değişeceğini anlar. Bir yaz boyunca ne olabilir ki demeden birbirlerine karşı olan bu çekimi inkar etmeyen ikili tatlı zamanlar yaşayacaktır.

“Söylemek mi daha iyi, yoksa ölmek mi?”

5)Demolition (2015)

Eşinin ölümüyle bunalım geçiren Davis Mitchell (Jake Gyllenhaal) hayatının kontrolünü iyice yitirmektedir. Bütün parasını hastanedeki otomata kaptırmasının ardından otomatı üreten şirkete şikayet mektubu yazmaya karar verir. Ancak bu öyle normal bir şikayet mektubu değildir. Davis, o ana kadar dışa vurarak gösteremediği tüm duyguları yazıya dökerek mektubu postalar. Öyle ki, çoktan dolu dolu dört mektup göndermiştir.

6)King Arthur: Legend of the Sword (2017)

Kral Arthur ve kayaya saplanmış kılıcı Excalibur’u bilmeyenimiz yoktur değil mi? Merlin tarafından kayaya geçirilip büyülenmiş olan kılıç, yalnızca asıl sahibi tarafından çıkarılabilir. Kral olma şansı elinden alınan ve kim olduğuna dair hiçbir fikri olmayan Arthur, şehrin arka sokaklarında hırsızlık yaparak ve gerçekten çalışıp didinerek para kazanan bir çocuktur. Ve bir gün kılıcı kayadan çekip çıkarttığında bütün hayatı o istese de, istemese de değişecektir.

Filmle ilgili söyleyebileceğim ilk şey, kesinlikle çok keyifliydi. Aşırıya kaçmadan aralara serpiştirilmiş espriler ve fazla gereksiz olmayan yan karakterler filmin gerçekten ciddi ve alışıldık olabilecek havasını değiştirmişti.

7)Stardust (2007)

Sevdiği kadının aşkını kazanabilmek için her şeyi yapmaya hazır bir adam olan Tristan Thorne (Charlie Cox), ona bir yıldız getirme sözü tutup yollara düşer. Korsanlar, cadılar ve prenslerle dolu yolda gerçek bir yıldız olan Yvaine’i (Claire Danes) koruması gerekmektedir çünkü kayan bir yıldızın mucizelerinden faydalanmak herkesin hayalidir.

Etiketler: Call Me By Your Name, Demolition, Ferdinand, King Arthur: Legend of the Sword, Phantom Thread, Stardust, Total Recall Kategoriler: Liste
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com