Her Pazar 7 Film Önerisi – 3

25 Şubat 2018 237 0 0

Herkese iyi pazarlar! Yeni bir film önerisi listesiyle karşınızdayım! Hafta içi izlediğim filmlerden seçmeye çalışarak her pazar sizlere önerilerde bulunacağım. 

 

1)Love Me If You Dare (2003)

Julien Janvier (Guillaume Canet) ve Sophie Kowalsky (Marion Cotillard) çocukken bir oyuna başlarlar. Bu bir tür doğruluk-cesaret oyunudur ama onlar sadece cesaret kısmını yerine getirirler. Birbirlerine birbirinden zor ve garip görevler verip bunu yerine getirmesini isterler. Büyüdükçe ve araya duygular girdikçe oyun gittikçe karmaşıklaşacaktır.

Filmin soğuk Fransız gururunu harika bir biçimde yansıttığını düşünüyorum. Karakterler aşklarından ölse dahi gururlarını bir kenara bırakmadan, üste çıkabilmek için her şeyi yapıyorlar. Oyuncular da karakterleri öyle iyi yansıtmış ki filmden keyif almamak imkansız. Filmin baştaki çocuksu havası sonraları kendini biraz daha hüzünlü bir havaya bıraksada muzipliği asla es geçmiyor.

2)Radius (2016)

Liam (Diego Klattenhoff) araba kazası geçirmiştir ve hayatının öncesini hatırlamıyordur. Daha kendine gelememişken yolda bir araba kazası daha görür ve yardım etmek ister. Sonrasında bir kasabaya doğru yol aldığında orada cesetlerle karşılaşır. Bir salgın olduğuna emin olan Liam, kendini eve kapatmaya karar verir.

Filmin gerilimi oldukça yüksek ve ne olduğunu anlamak için epey zaman harcamak gerekiyor. Film, bir buçuk saat boyunca soğuk havasını koruyarak izleyiciyi gerçek bir bilinmezin içine alıyor.

3)Gantz: O (2016)

17 yaşındaki Masaru Kato (Daisuke Ono) bir gün ölür ve kendisini bir odada bulur. Orada Gantz isimli siyah bir küre ona silah temin ederek verilen süre içinde şehirdeki yaratıkları öldürmesini ister. Kato, Tokyo ekibindeki diğerleriyle birlikte süre bitmeden önce ortaya çıkan yaratıkları öldürüp, en yüksek puanı almaya çalışır.

Tron Efsanesi ve Bleach karışımı olan animasyonun aksiyon derecesi epey yüksekti. Japon animasyonlarında karşılaşmaya alışık olduğumuz garip yaratıklar ve her şeyin bir gecede olup bitiyor olması izleyiciyi ekrana bağlıyordu. Doğru sahnede verilmiş doğru müzikler aksiyona ayrı bir hava katıyordu.

4)Gattaca (1997)

Dünya çapında gen havuzlarından itinayla çekilip çıkarılmış mükemmel insanların yaşadığı bu filmde Vincent Freeman (Ethan Hawke) yükseklere ulaşmak isteyen kusurlu bir insan modelidir. Amacına ulaşmak için yapamayacağı şey olmayan Vincent, bu yolda çok şeyi feda eder.

Herkesin izlemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Bilim kurgu filmleri içinde, en sevdiklerim arasına kesinlikle girdi. Filmde anlatılan dünya, aslında çok uzak bir gelecek değil. Şimdilerde parayla yapılan üstünlük kurma işlemi, filmde genle yapılıyor. Ne kadar mükemmel gene sahipseniz, o kadar yukarı çıkabilirsiniz yani. Kurgusu ve oyuncuları (Uma Thurman her zamanki gibi harika) itibariyle izlenip üzerinde düşünülmesi gerekiyor.

5)This Means War (2012)

Tuck Hansen (Tom Hardy) ve Franklin Foster (Chris Pine) birer gizli ajandır. Birbirlerini çok seven bu iki dostun arkadaşlığı, aynı kadına aşık olduklarını fark etmeleriyle sarsıntıya uğrayacaktır. Tuck ve Franklin’in, Lauren’ı (Reese Witherspoon) elde etmek için yapamayacakları şey yoktur. Bu, CIA’in ultra gizli bağlantılarını kullanmak anlamına gelse bile.

Tom Hardy ve Chris Pine’ı daha fazla birlikte görmek istememi sağlayan yapım oldu diyebilirim. Bu iki iyi oyuncunun aralarındaki uyum çok hoşuma gitti. Romantik komedinin arasına serpiştirilmiş bir aksiyon filmiydi ve izlerken çok keyif aldım.

6)Agora (2009)

Filozof, matematikçi ve astronom İskenderiyeli Hypatia’nın biyografisi sayılabilecek olan film. Filmin özeti bu kadarla sınırlı kalmalı bence. Benim önerim, izleyip görmeniz şeklinde.

7)Fullmetal Alchemist (2018)

Edward ve Alphonse Elric kardeşler birer simyacıdır. Yasak olduğunu bilmelerine rağmen ölmüş olan annelerini tekrar hayata döndürmek isterler. Ancak bunun çok kötü sonuçları olur. Edward kolunu ve bacağını, Alphonse ise tüm bedenini kaybeder. Bunun üzerine kaybettiklerini geri almak için Felsefe Taşını bulmaya çalışırlar.

Fullmetal Alchemist kesinlikle en kaliteli animelerden birisidir. Gerek olay örgüsü, gerek aile bağıyla kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bazı olayları gördüğünüz anda diğer animeler gibi olmadığını anlayacaksınız zaten. Filmi, anime kadar başarılı olmasa da 64 bölümü özetlemiş sayılabilir. Daha fazla ayrıntı isteyenler için animeyi öneririm.

 

İzlememi ve tanıtımını yapmamı istediğiniz filmler olursa hafta içinde bana ulaşabilirsiniz! İyi seyirler!

Etiketler: Agora, Fullmetal Alchemist, Gantz: O, Gattaca, Love Me If You Dare, Radius, This Means War Kategoriler: Liste
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com