Her Biri Farklı Konulara Sahip 5 Netflix Belgeseli

12 Mart 2019 176 0 -1

1- Wild Wild Country (2018)/ IMDB: 8,2

1981 yılında bir Hint gurusu,  regon çölünde 64 bin hektarlık bir alana ütopik bir kent kurmayı planlar. Şehir kurulmaya başladıktan birkaç yıl sonra yerel halkla sıkıntılar yaşanmaya başlar. Durum bir terör saldırısı haline geldiğinde ise ulusal çapta bir sorun haline dönüşür. 6 bölümden oluşan belgesel , yayınlandığı yıl Emmy ödülü kazanmıştı. Ayrıca belgeselde kullanılan müziklerin oldukça etkileyici olduğunu belirtmek gerek.

2-Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes (2019)/ IMDB: 7,9

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes belgesel dizisinde Bundy’nin cinayetlerinin detayları, davanın medyaya yansıma şekli ve ona hayran olan kadınlar yer alıyor. Ayrıca belgeselde, Florida’da idamı beklerken Bundy ile yapılan söyleşilerden, daha önce duyulmamış ses kayıtları da yer alıyor. Bundy’nin yargılanması sırasında Amerikalı kadınların ona sıra dışı bir hayranlık beslemesi, onun tüyler ürpertici cinayetlerini her şeyin kargaşaya dönüştüğü bir çağda bile daha da rahatsız edici kılıyor. Belgeselin başrollerini Zac Efron ve Lily Collins’in üstlendi.

3- The Keepers (2017)/ IMDB: 8,2

Bu belgesel dizisi, Rahibe Cathy‘nin çözülmemiş cinayetini ve bunun tacizle suçlanmış bir rahiple bağlantısı olduğunu düşünen eski öğrencilerinin  iddasını konu alıyor. 6 bölüm süren belgeselde ilk başta katili ararken, sonraları ortaya çıkan olaylarla olay başka bir yöne kayıyor.

4- Minimalism: A Documentary About the Important Things (2016)/ IMDB: 6,7

2016 yılında yayınlanan ve toplamda 1 saat 18 dakika süren bu etkileyici belgesel, azın aslında ne kadar da yeterli olabileceğine dikkat çekiyor. Günümüzün tüketim çılgınlığında kendimizi kaybedişimiz, aslında hiç ihtiyacımız olmayan şeyleri almak için saatlerce çalıştığımız hayatlarımızı sorgularken buluyoruz kendimizi. Belgeselde, eşyaların mutluluk getirdiğini varsayan Amerikan idealini reddeden kişilerle yapılan röportajlar yer alıyor.

5- Icarus (2017)/ IMDB: 7,9

Sporda yaşanan doping olaylarına dikkat çeken belgesel, toplamda 2 saat sürüyor ve bir Oscar adaylığı bulunuyor. Filmin yapımcılığını Amerikalı bisikletçi Bryan Fogel’in yönetmenliğini yaptığı Icarus, Rus sporcuların doping skandalını ele alıyor.

Etiketler: Belgesel, Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes, Icarus, Minimalism: A Documentary About the Important Things, Netflix, Netflix Türkiye, The Keepers, Wild Wild Country Kategoriler: Liste
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Öyküm Karahan

Kocaeli Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com