Henning Mankell Romanlarından Uyarlanan Young Wallander, Netflix Orijinal Dizisi Olarak Ekrana Gelecek!

Henning Mankell Romanlarından Uyarlanan Young Wallander, Netflix Orijinal Dizisi Olarak Ekrana Gelecek!

29 Kasım 2018 287 0 0

Henning Mankell’in çok satan serisi Kurt Wallander romanlarından uyarlanan Young Wallander, yeni bir Netflix orijinal dizisi olarak ekranlara gelecek.

Oyuncu kadrosunda hem İngiliz hem de İsveçli isimlerin yer aldığı drama türündeki dizi 6 bölümden oluşacak ve dizinin çekimleri 2019 içerisinde başlayacak.

Modern İsveç’te geçen cesur ve orijinal hikayede, Henning Mankell‘in ikonik dedektifi Kurt Wallander’ı heyecan verici ilk vakasını araştırırken izleyeceğiz. Yirmili yaşlarının başında, yeni mezun bir polis memuru olan Kurt, kendi kimliğini oluşturacak profesyonel ve kişisel tecrübelerle karşı karşıya gelecek.

Netflix Orijinal Yapımları Uluslararası Başkanı Erik Barmack, konuyla ilgili şunları söyledi: “40 milyon satış rakamına sahip Wallander romanları, 40’tan fazla dile çevrilmesine rağmen özündeki İsveç kültürünü kaybetmemiş bir seri. Yellow Bird tarafından çekilen Wallender dizisi de hem dünyada hem de İngiltere’de büyük başarı yakalamıştı. Netflix olarak bu geleneği sürdüreceğimiz ve Mankell ile Yellow Bird tarafından yaratılan bu efsaneye yeni katmanlar ekleyeceğimiz için çok heyecanlıyız.”

Yellow Bird UK Yaratıcı Direktörü Berna Levin, projeyle ilgili şöyle konuştu: “Henning Mankell’in sevilen karakteri Kurt Wallander’ın bizim için çok özel bir anlamı var, kendi adını taşıyan dizisi Yellow Bird’ün ilk çektiği diziydi. Bu yüzden, Yellow Bird UK tarafından çekilecek bu ilk dizi için Netflix ile yola çıkmaktan çok büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Wallander’ı genç bir adam olarak tanıyıp, zamanla ve tecrübeyle tanıdığımız karakter haline gelişine tanıklık edecek olmamız çok heyecan verici bir fırsat. Keskin zekası, gençlik heyecanı ve insaniyetiyle hem mevcut hayranlarını mutlu edeceğinden hem de yeni kitlelere ulaşacağından hiç şüphemiz yok.”

Kaynak

Etiketler: Henning Mankell, Kurt Wallander, Netflix, Young Wallander Kategoriler: Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com