Hemlock Grove Dizisi Konusu - Tanıtım

Hemlock Grove Dizisi Konusu – Tanıtım

10 Aralık 2017 1460 0 0

Hemlock Grove Nasıl Bir Dizidir? Hemlock Grove Dizisinin Konusu Nedir? 

IMDb Puanı: 7,2       Türü: Korku,Gerilim

Oyuncular: Bill SkarsgardFamke JanssenLandon LiboironPenelope Mitchell,  Dougray Scott

Yapımcılar: Eli Roth

Yayın Tarihi: 2013-2015

Ön Bilgi: Dizide yakından tanıdığımız iki isimden bahsedeceğim. Bunlardan bir tanesi, It filminde Pennywise rolüyle yıldızı parlayan Bill Skarsgard, Roman Godfrey karakterine hayat veriyor. Bir diğeri ise X-Men filmlerinden Jean Grey olarak yakından tanıdığımız Famke Janssen, Roman’ın annesi Olivia Godfrey karakterine hayat veriyor.

Konu: Brian McGreevy’nin romanından uyarlanan bu dizi orijinal Netflix korku-gerilim dizisidir. Olaylar Pennsylvania’nın küçük bir kasabasında geçmektedir. Genç bir kız vahşice öldürülmüştür. Parçalanmış cesetlerinin bulunması kurt adam söylentilerine yol açmaktadır. Kasaba halkının şüpheleri 17 yaşında bir çingene çocuğu olan Peter Rumancek’in (Landon Liboiron) üstündedir. Onun bir kurtadam olduğu söylenmektedir. Cinayetin bir başka şüphelisi ise Godfrey Enstitüsü varisi Roman Godfrey’dir (Bill Skarsgard). Roman ve Peter bu gizemi çözmek için işe koyulurlar.

Korku-gerilim severler için ideal bir dizi bana kalırsa. Ben izlerken fazlasıyla gerilmiştim. Doğaüstü varlıklar dizide yer alıyor. İzlediğim doğaüstü diziler arasında yetişkinlere en çok hitap eden dizi bu diyebilirim. Hani kurtadam vampir tarzı şeyler seviyorum ama pek ergen işi olmasın diyorsanız bu dizi tam sizlik. Dizi 3 sezon ve yaklaşık 12-13 bölüm civarı. Kısa sürede bitirebilirsiniz. Açıkcası ben Bill Skarsgard hayranı olduğum için diziye başlamıştım. Ve izlerken ciddi anlamda gerilip korktuğumu fark ettim. Sahneler o kadar gerçekçi ki korkmamak elde değil. Zaten dizinin Primetime Emmy En İyi Görsel Efekt Ödülü, Primetime Emmy En İyi Jenerik Müziği Ödülü gibi adaylıkları da bulunmakta. Yalnız şimdiden uyarayım Roman Godfrey karakterine aşık olacaksınız. Skarsgard müthiş bir iş çıkarmış. Gerilim severler ne duruyorsunuz izlemeye başlayın!

Etiketler: Bill Skarsgard, Famke Janssen, Gerilim, Hemlock Grove, Korku, Netflix Kategoriler: Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com