Hem Dizi Hem Film; Ölümcül Oyuncaklar

Hem Dizi Hem Film; Ölümcül Oyuncaklar

17 Aralık 2017 545 0 0

Konusu; On beş yaşındaki Clary Fray, New York’ta Pandemonium Kulüp’e doğru yola çıktığında bir cinayete tanıklık edeceği hiç aklına gelmezdi.

Hele ki, bu cinayetin daha önce hiç görmediği acayip silahlara sahip tuhaf dövmeli üç genç tarafından işleneceğini hayatta düşünemezdi! Clary, polisi arayabileceğini biliyordu fakat ceset bir anda ortadan yok olunca ve canileri Clary’den başka kimse göremediği için durumu açıklamak pek kolay olmayacaktı!

Clary’nin onları görebilmesine çok şaşıran katiller kendilerini Gölgeavcıları olarak tanıtacaktı. Yani, dünyayı şeytanlardan arındırmaya ant içmiş gizli bir kabile!

Ölümcül oyuncaklar: Kemikler Şehri, Cassandra Clare tarafından yazılan Ölümcül Oyuncaklar serisinin ilk kitabıdır. 2013 yılında yayınlanan aksiyon, macera ve fantastik sinema filmidir. Film kadrosunda; Lily CollinsJamie Campbell BowerKevin ZegersLena Headey gibi isimler barınıyor. Seri 6 kitaptan oluşuyor fakat ne yazık ki sadece ilk kitabın filmi çekildi ve devamı gelmedi. Kitapları okumuş biri olarak, filmi beğendiğimi söyleyebilirim. Lily Collins ve Jamie Bower rollerinin hakkını vermişti doğrusu.

Film’in çıkmasının üzerinden 3 yıl geçtikten sonra aynı serinin ”Shadowhunters” adını aldığı dizisi yayınlandı. Hala devam etmekte olan dizi kadrosunda Katherine McNamaraDominic Sherwood Matthew Daddario ve Emeraude Toubia gibi isimleri barındırıyor. Şu an dizinin sezon sayısı 2 fakat devamı gelecek.

Film ve dizi arasında tabi ki farklılıklar var. Fakat ben ikisini de ayrı ayrı seviyorum. İlk önce filmini izleyip ardından dizisi izlenebilir. Böylelikle karşılaştırma yapıp daha iyi olanı seçebilirsiniz. Ayrıca konu bakımından fantastik severler için yeni bir dünya olabilir. Vampir ve Kurtadamların yanı sıra, iblisler ve gölge avcılarını da görüyoruz.

Etiketler: Catherine McNamara, Dominic Sherwood, Emeraude Toubia, Jamie Campbell Bower, Kevin Zegers, Lena Headey, Lily Collins, Matthew Daddario Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com