HBO Watchmen Dizisi İçin Hazırlıklara Başladı!

HBO Watchmen Dizisi İçin Hazırlıklara Başladı!

18 Ağustos 2018 353 0 0

HBO, Damon Lindelof’un senaryosunu yazdığı Watchmen dizisinin siparişini verdi.

Dizi DC sanatçıları Alan Moore, Dave Gibbons ve John Higgins’in grafik romanına dayanıyor ve süper kahramanların yasadışı davrandığı alternatif bir dünyada geçiyor. Kanalın diziyi 2019’da yayınlaması bekleniyor. Oyuncu kadrosunda Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, Lily Rose Smith ve Adelynn Spoon yer alacak. Nicole Kassell’in pilot bölümünü yöneteceği dizinin senaristliğini ve yürütücü yapımcılığını, Lost dizisinin yaratıcılarından Damon Lindelof üstlenecek.

HBO’nun diziye ilişkin resmi açıklaması şu şekilde oldu, “Watchmen, orijinal çizgi romanın nostaljisini kucaklarken, bir yandan da kendi başına yeni bir hikaye anlatacak.”. Lindelof ise Mayıs ayında yaptığı bir açıklamada dizinin, çizgi romandaki hikayeyi yeniden anlatmayacağını; aynı dünyada fakat günümüzde geçen, yeni karakterlerin olduğu başka bir hikayeyi konu alacağını söylemişti. Watchmen serisi, bilinen süper kahraman imajını alt-üst eden bir seri ve 2009 yılında DC filmlerinin ünlü yönetmeni Zack Snyder tarafından sinemaya da uyarlanmıştı.

Kaynak

Etiketler: Adelaide Clemens, Adelynn Spoon, Andrew Howard, Damon Lindelof, DC, Don Johnson, Dylan Schombing, Frances Fisher, HBO, Jacob Ming-Trent, Jeremy Irons, Lily Rose Smith, Louis Gossett Jr, Regina King, Sara Vickers, Tim Blake Nelson, Tom Mison, Watchmen, Yahya Abdul-Mateen II Kategoriler: Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com