Hak ettiği değeri bulamayan bir dizi: Banshee!

28 Ekim 2018 868 0 2

Kahramanımız Lucas Hood’un kendi stili ile adalet dağıttığı bu dizi, sürükleyici hikayesi ve seyir zevki bir hayli yüksek olmasına rağmen ne yazık ki yeterince popülerleşmeyen diziler arasına katıldı.
Aslında bilinirliği az olduğu için, diziye düşük bir beklentiyle başlamanızın faydası olacaktır, çünkü beklediğinizden çok daha fazlasını bulacaksınız!

Dizimiz 4 sezondan oluşmakta; ilk 3 sezonu 10 bölüm, son sezonu ise 8 bölüm içeriyor. Bölümler yaklaşık 50 dk, ama daha kısaymış hissi veriyor. Aksiyon sahnelerinin bu durumdaki payı ise bir hayli yüksek!
Ayrıca, final yaptığı için art arda izlenebilir, ki bir oturuşta birkaç bölüm izlemekten kendinizi alamayacaksınız.

Eğer siz de ütopik, kusursuz süper kahramanları samimi bulmuyorsanız, başroldeki Lucas Hood karakterine hayran kalabilirsiniz. Çünkü o bir anti-kahraman, profesyonel bir hırsız. 15 yılını hapishanede geçirmiş bir mahkum. Siz de, bu hapishane anlarına sürekli olarak flashbackler ile şahit olacaksınız.
Kahramanımız, hapishaneden çıkınca onu gerçek anlamda tanıyan tek kişiyi bulmak için yola koyuluyor, sevdiği kadını.

Onu bulmak için Banshee kasabasına yolu düştüğünde burada onun için bir dönüm noktası  gerçekleşiyor. Bundan bahsetmesem daha iyi. İlk bölümün büyüsü bu anda saklı.

Banshee ise öyle belalı bir kasaba ki burada her türlü suçluya rastlamak mümkün: Çeteler, neo-naziler, kabileler, Meksikalı kaçakçılar, uyuşturucu kartelleri… Anlayacağınız, ne ararsanız var.

Karakter bolluğu ve her karakterin sağlam bir yan hikayesinin olması ise etkileyici bir biçimde seyirciye yansıtılıyor ve aksiyon sahnelerindeki kamera teknikleri sayesinde, bu sahneler pek çok diziye kıyasla oldukça gerçekçi.

Ancak, diziyi bitirdikten sonra oluşacak boşluk hissine şimdiden kendinizi hazırlamanızı tavsiye ederim, iyi seyirler. 🙂

Etiketler: Banshee, Dizi, dizi incelemesi, öneri Kategoriler: Dizi, İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Ceren Baştürk

Endüstri Mühendisi bir sinefil.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com