Guillermo Del Toro’nun Senaristliğini ve Yapımcılığını Üstlendiği Scary Stories To Tell In The Dark’tan İlk Teaserlar Yayınlandı!

4 Şubat 2019 319 0 0

”Karanlık sinema” denince akla gelen ilk isimlerden olan Guillermo Del Toro, yine kendi tarzına uygun bir proje ile, bu sefer yapımcı ve senarist olarak, karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

”Scary Stories to Tell in the Dark”, aynı adlı, yerel efsanelere dayalı kısa korku hikayelerinden oluşan bir antolojiden uyarlama. Korku edebiyatının temel taşlarından biri olarak kabul edilen bu kitabın hangi hikayelerinin film içinde yer alacağı ise daha belli değil. Konusu tam olarak belli olmasa da film, kasabalarında işlenen vahşi cinayetlerin ortasında kalan bir grup genci konu alacak gibi duruyor.

 

”Scary Stories to Tell in the Dark”, yani Türkçe’ye kabaca çevrimi ile, ”Karanlıkta Anlatmak için Korkunç Hikayeler”, Ağustos ayında beyaz perdede olacak. Filmin yönetmen koltuğunda ise 2016 Toronto Uluslararası Film Festivali’nin geceyarısı seçkisinde (TIFF) çokça ses getiren, ”The Autopsy of Jane Doe” filminin yönetmeni André Øvredal oturuyor.

Filme dair iki teaser ise bugün Twitter üzerinden yayınlandı. Özellikle Guillermo Del Toro’nun önceki projelerini takip edenler için oldukça tatmin edici karanlıkta ve korkunçlukta bir film geliyor gibi. Modern korku filmlerinin çoğundan hayal kırıklığı ile ayrılan kitleler ise Del Toro’nun bu alandaki ustalığına oldukça güvenmiş durumda. (Baştan sona jumpscarelere dayalı bir film olmaması en büyük temennim.)

 

İşte o teaser’lar :

Etiketler: Guillermo Del Toro, Scary Stories To Tell in The Dark Kategoriler: Sinema
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Tuna Yiğit Tunçkollu

D.E.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi, Film Tasarımı bölümü öğrencisi. Ana akım izleyicilerin pek rağbet etmediği alt kültürler ve alt janrlar ile fazlasıyla ilgili. Transgressive sinema özel ilgi alanı. Tam zamanlı sinefilliğin yanında yarı zamanlı çevirmen.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com