Gözyaşları Sel: Avengers Dağıldı Çizgi Roman Önerisi

23 Kasım 2018 948 0 1

Merhaba!

Bugün sizlere Brian Michael Bendis tarafından yazılan, David Finch tarafından çizilen ve Gerekli Şeyler yayınevinin Türkçeye çevirerek bize ulaştırdığı Avengers Dağıldı çizgi romanıyla geldim. “Dur bakalım ya, önce bir Avengers tanıtsaydın bize,” diyor olabilirsiniz, ama dinleyin: Şu listeye göre New Avengers serisini okumak isteyenlerin ilk okuması gereken çizgi roman bu! Yani işin özü, yeni yenilmezleri (hehe) görmek için biraz gözyaşı dökmek lazım. Önce Yenilmezler yenilecekler ki yerine yeni yetme takımımız gelsin.

KARMAŞA! Her şey öldü sanılan takım üyesinin ölümden dönmesi ile başladı. Ve bittiğinde Avengers hakkında bildiklerinizin hepsi değişecek. Dünyanın en güçlü kahramanları, etraflarındaki şok edici trajedi ile mücadele ederken, takım tarihinin en kötü gününü yaşıyorlar. Bunun arkasında kim ve neden var? Takımı parçalayabilecek mi? Kimler Avengers’in en büyük düşmanının elinde hayatını kaybedecek? Gelmiş geçmiş bütün Avengers tehlikede… hem de tamamı! (Tanıtım bülteninden)

5 sayılık bu ciltte neler yok ki: Ölüm, patlama, ihanet… Yani Yenilmezlerimiz bayağı kötü bir gün geçiriyor denebilir. “Bu ölürse roman biter,” dediğiniz karakterler ölüyor, çünkü, tahmin edeceğiniz üzere, Avengers serisi bitiyor… Kimlerin öldüğünü tabii ki söylemeyeceğim ama acı çekmeye kendinizi hazırlamanızı öneririm.

İlk bölümün beşinci sayfasında(?) meydana gelen, yok canım bu da olmaz diyebileceğiniz bir patlama ve akabinde ilk kahraman ölümüyle başlıyoruz okumaya. Bu sırada Tony Stark uluslararası bir konferansta söylememesi gereken şeyleri söylüyor ve bir nevi kendi mezarını kazmış oluyor. Sonrasında bir ihanet görüyoruz, birkaç saat içinde tüm Avengers bu kötü günden nasibini alıyor ve… Eh, takım dağılıyor mu dağılmıyor mu orayı da söylemeyeyim.

Özellikle Infinity War gibi bol ölümlü bir filmin üstüne iyi gidebilir. Şakaydı, umutlarımızı yüksek tutalım, moraller bozulmasın, lütfen! 

Hikayenin harika olması ve sizi sürekli merakta tutması bir yana, çizimlerin mükemmelliği de bu çizgi romanı benim için önemli bir yere koydu. Romanın geneline kırmızı-sarı bir renk skalası hakim- temaya bayağı uygun.

Sadece New Avengers serisine başlamak için değil, iyi zaman geçirmek için de okuyabileceğiniz türden bir çizgi roman olduğunu düşünüyorum. Belki Avengers serisine başlamak için doğru bir karar olmaz ama şöyle bir gerçek var ki bu kitabı okumak için öncesinde okumanız gereken bir şey yok.

Avengers hayranlarına gönül rahatlığıyla okutun, okutturun!

Etiketler: Avengers, brian michael bendis, Captain America, Iron Man, new avengers, tony stark Kategoriler: Çizgi Roman
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Yağmur Sevinç

Boğaziçi öğrencisi, çizgi roman ve kitap okuyucusu, dizi ve film izleyicisi, süper kahraman aşığı.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com