Gerilim Sevenler İçin Film Önerisi: A Quiet Place

18 Ocak 2019 501 0 1

Nisan ayında vizyona giren ve dünya çapında 300 milyon dolardan fazla gişe hasılatı elde eden A Quiet Place’in senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini aynı zamanda filmin de başrollerinden biri olan John Krasinski yapıyor.

Filmin bir diğer başrolü ise John Krasinski’nin gerçek hayatta da eşi olan Emily Blunt. Noah Jupe, Millicent Simmonds ve Cade Woodward ise çiftimize filmde eşlik ediyorlar.

Öncelikle A Quiet Place’in aşırı sessiz bir film olduğunu söylemek gerek.

Film bir alışveriş merkezinde başlıyor. Yaşadıkları şehir gibi, burası da terke dilmiş bir yer. Etrafta ne bir insan ne bir hayvan var. Adeta her yerde sessizlik hakim.

Abbott çifti ve çocukları ses çıkarmamak için ekstra özen gösteriyorlar hatta Lee ve Evelyn Abbott çocuklarıyla iletişimlerini işaret diliyle kuruyorlar.

Yaşadıkları dünyaya bir şeyler olmuş durumda ve bu durum onları sessizliğe sevk ediyor. Bu durumu başta anlayamasakta ilerleyen sahnelerde neden korktuklarını anlıyoruz.

Film de çok az replik var ama bu filmden kopmanızı sağlamıyor aksine filmi daha da sürükleyici yapıyor. Hatta bir süre sonra ses duyduğunuz zaman istemsiz bir şekilde geriliyorsunuz.

Birkaç hafta önce filmin devamının geleceği haberi yayıldı. Hatta 2. filmin  vizyon tarihi bile açıklandı.
A Quiet Place 2, 15 Mayıs 2020 ‘de yayınlanacak. Edindiğimiz  bilgilere göre bu filmde Abbott ailesini izlemek yerine başka hikayeleri olan insanları izleyecekmişiz.

Eğer gerilim seviyorsanız kesinlikle bu bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum. Aşağıya filmin fragmanının linkini bırakıyorum. İyi seyirler… 🙂

 

Etiketler: A Quiet Place, Emily Blunt, Gerilim, John Krasinski Kategoriler: Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com