Gerçek Bir Hikaye ”Büyük Gözler” Film İnceleme!

6 Ağustos 2018 327 0 1

Gerçek bir hikaye, gerçek bir ihanet..

Onca emek ve duygu vererek yaptığınız işlerin sahibinin bir başkası olarak bilindiğini düşünsenize.. İçim fena halde burkulurdu. İşte Margeret ve Walter‘ın hikayesi de böyle.

 

Eşinden yeni boşanmış ve geçimini çizdiği resimleri satarak sağlayan başrol oyuncumuz Margeret, kızıyla birlikte bir gün çizimlerini sattığı alanda Walter ile tanışır. Walter pazarlama yeteneği yüksek bir ressamdır. Hızlı bir şekilde hayatına dahil olan W. Keane ile evlenir ve birlikte çizdikleri resimleri satma olayına devam ederler. Kendi çizdiği resimlere oranla Margeret’ınkilerin daha çok ilgi gördüğünü gören Walter, resimleri kendisinin gibi tanıtır ve geri dönülmez bir yola girerler.

Bu durumdan bir hayli rahatsız olan Margeret’ı önce kazandıkları para ile oyalayabiliyorken, ün ve şöhret arttığında buna dayanamayınca ancak tehditlerle susturabilir. İş işten geçmiştir, herkes büyük gözlü çılgın resimleri Walter’ın yaptığını sanıyor, ancak farklı tarzda yaptığı resimlere imzasını atabilen Margeret’ı görmezden geliyordur. Sadece para kazanma derdi olan Walter’ın aslında bir ressam dahi olmadığını, yalancı ve sahtekar olduğunu anlayan Margeret zor bir süreç de olsa kızıyla birlikte kaçabilmeyi başarıyor.

Ondan uzaklaşmak yetmiyor tabi ki. Boşanmak için hala Margeret’tan çizim isteyen Walter son damlayı damlattığının farkına mahkemeyle varıyor. Tüm dünyanın şaşkına dönüp yakından takip ettiği mahkemede inkarlar ve rezillikler eşliğinde son olarak ikisinden de çizim yapılması isteniyor. Sonuç ancak bu şekilde ortaya çıkıyor ve Margeret’ın yıllarca geri planda kalıp, kızına bile çizimleri kendisinin yaptığını itiraf edemediği dönemleri son bulmuş oluyor.

Uzunca anlatmamın sebebi spoiler vermek değil bunun gerçek bir hikaye olması. Biyografi filmlerinden sıkılanlara bile kendini sürükleyici bir biçimde izlettirebilecek bu film benim beğenimi kazandı. Ve tabi ki ortada bir Tim Burton gerçeği var. Bunun yanında Margeret rolünde Amy Adams, Walter rolünde ise Christoph Waltz var. Oyunculuklar ve olay akışı bana gayet güzel geçti. Sıra sizde!

 

 

 

Etiketler: Amy Adams, art, big eyes, biyografi, sanat, tim burton Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Hafize Sabah

Moda, tasarım, resim, müzik, kitap, dergi, fotoğraf, dizi ve filmlerle fazlasıyla münasebet içinde olan kimse.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com