George R.R. Martin’in Kısa Romanından Uyarlanan Dizinin İlk Bölümü Yayınlandı!

7 Aralık 2018 299 0 1

Syfy ve Netflix ortak yapımıyla ekrana taşınan George R.R. Martin’in kısa romanından uyarlanan dizinin ilk 5 bölümü 2 Aralıkta yayınlandı.

Dizinin pilot bölümünü Mike Cahill diğer bölümleri ise Andrew McCarthy yönetmiş.
Senaryoyu Jeff Buhler kaleme almış.

Yapımcılar kadrosunda da  Daniel Cerone, George R.R. Martin, Alice P. Neuhauser ,Gene Klein, Doug Liman, Alison Rosenzweig, Michael Gaeta, Lloyd Ivan Miller ve David Bartis gibi isimler yer almış.

Gelelim oyuncu kadrosuna, dizide Gretchen Mol (Dr. Agatha Matheson), Eoin Macken ( Karl D’Branin), David Ajala ( Roy Eris), Sam Strike ( Thale), Maya Eshet ( Lommie), Angus Sampson ( Rowan), Jodie Turner-Smith ( Melantha Jhirl) ve Brian F. O’Byrne (Auggie) gibi isimleri görüyoruz.

Konusundan kısaca bahsedecek olursak dizi de 2093 yılında uzaylılarla iletişim kurabilmek amacıyla bir uzay yolculuğuna çıkan sekiz bilim insanı ile bir telepati uzmanının yaşadıkları anlatılıyor.
2093 yılı aynı zamanda dünyanın sonunun yaklaştığı bir tarih.

Bu yolculuğun yapıldığı araç, Nightflyers, son derece teknolojik ve donanımlı bir araç.
Fakat fırlatmada bir terslik yaşanıyor ve her şey ters gitmeye başlıyor.

Kısa bir süre sonra ise yolcular aslında  hem psikolojik hem fiziksel olarak zorlu bir yolculukta olduklarını anlıyorlar. Korkmaları gereken şeyin uzayda değil, aslında onlarla birlikte araçta olduğunu fark ediyorlar.

Dizideki ilk cümle de şu: ‘’ Ben Nightflyer’dan Dr. Agatha Matheson. Ölümcül derecede yapısal hasarlar aldık. Bu bir uyarıdır, yardım çağrısı değildir. Bu gemiye binmeyin…’’

Ayrıca George Martin de dizi için ‘’ Lanetli bir ev öyküsünün uzay gemisinde geçmiş şekli.’’ demiş ve eklemiş ‘’ “Uzaydaki psikopat… Ekranda canlı olarak izlemek için sabırsızlanıyorum.”

Merak edenler ve bir şans vermek isteyenler için dizinin fragmanını buraya bırakıyorum, iyi seyirler. 🙂

Etiketler: Angus Sampson, Brian F. O’Byrne, David Ajala, Eoin Macken, George R. R. Martin, Gretchen Mol, Jodie Turner-Smith, Maya Eshet, Netflix, Nightflyers, Sam Strike, Syfy Kategoriler: Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com