Friends Dizisinin En Duygusal 11 Bölümü

11 Ocak 2019 413 0 0

Ekranların uzun süre sevilen efsane dizisi Friends hiç şüphesiz sektörün en iyi sitcom dizilerinden biri. Her bölümüyle bizleri güldürmesiyle bildiğimiz dizinin bir o kadar da içimize dokunan, neredeyse ağlatan bölümlerini sizler için derledik,buyrun…

1. “The One Where Rachel Finds Out” 1. Sezon 24. Bölüm

Tüm bir sezonu Ross’un Rachel’a olan platonik ve umutsuz aşkına üzülerek geçirdik, tam “ah be Rach ne zaman fark edeceksin şu çocuğu” derken Rachel sanki bizi duymuş gibi Ross’un duygularının farkında vardı ve kendisinin de na karşı boş olmadığını hissetti. Ross’u Çin’e giderken yakalamaya çalıştı ama yetişemedi, yine de yılmadı. Bu sefer Ross’u ülkeye döneceği zaman havaalanında karşılamak için bekledi. Buraya kadar her şey mükemmel, sonunda kavuşacaklar diyorduk ta ki Ross o uçaktan yalnız inmeyene kadar…Hepimiz yıkıldık, üzgünüz Rachel.

 

2. “The One Where Ross Finds Out”  2. Sezon 7. Bölüm

Ross’un hayatında başka biri olmasına rağmen Rachel onu unutamadı, yeni insanlarla randevuya çıkmayı denedi ama bu randevunun ona tek yararı sarhoş olup Ross’u araması oldu. Ertesi sabah Rachel aradığını hatırlamıyorken Ross telesekreterindeki mesajı duydu ve artık o da her şeyi öğrendi. Bölümün sonunda da artık hepimizin beklediği gibi, yağmurun altındaki o romantik sahneyle birbirlerine kavuştular.

 

3. “The One Where Joey Moves Out”  2. Sezon 16. Bölüm

Hepimizi kahkahalara boğan ve aynı zamanda imrendiren muhteşem dostluk, Joey ve Chandler. Bana sorarsanız en büyük aşk acısından daha acıdır bu ikilinin ayrılması. Ev arkadaşı olmanın getirdiği ufak tefek tartışmalar ve sonrasında Joey’nin kendine harika bir apartman dairesi bularak taşınma kararı alması ve BU SARILMA…Hazırlıksız yakalandık resmen.

 

4. “The One with Barry and Mindy’s Wedding”  2. Sezon 24. Bölüm

Bizlere yaş farkının aşka engel olmayacağını göstermişti Monica ve Richard… Belki başlarda biraz zorlandık ama sonradan gayet de alıştık bu çifte çünkü birbirlerini ne kadar çok sevdiklerini gördük. Eninde sonunda ayrılacaklardı belki evet, ama keşke daha az üzücü bir şekilde ayrılsaydınız, sanki biz ayrılmış gibi hissettik…

5. “The One with the Morning After”   3. Sezon 16. Bölüm

Her ilişkide görülen o ufak tefek kıskançlıklar bu sefer Ross ve Rachel’ın sonu olmuştu. Bölümün o kadar duygusal sahneleri vardı ki,  Jennifer Aniston (Rachel) ve David Schwimmer (Ross) da çekimden sonra ağlamışlar. Merak etmeyin bizler de ağladık… İşte burdan sonra o ikonik “we were on a break” kavgası çıktı. Peki ya sizce kim haklıydı, Ross mu Rachel mı?

6. “The One Hundredth”  5. Sezon 3. Bölüm

Hep güler yüzüyle görmeye alıştığımız Phoebe’nin, üçüzleri doğurduktan sonraki veda konuşması büyük ölçüde  hepimizin kalbine dokunmuştur. Ama biz inanıyoruz Phoebe, sen onlar için hem muhteşem bir taşıyıcı anne hem de muhteşem bir hala oldun!

 

7. “The One with the Proposal”  6. Sezon 24. Bölüm

Şüphesiz, dizinin en romantik sahnelerinden biriydi bu. Üst üste gelen terslikler, Richard’ın bir anda ortaya çıkıp kafaları karıştırması hepimizi korkutmuştu ki, altın çiftimiz Monica ve Chandler bunun da üstesinden gelmeyi başardı. Yaşasın THE BINGS!!

 

8. “The One Where Rachel Has A Baby”  8. Sezon 23. ve 24. Bölüm

İşte Emma ile tanıştığımız o muhteşem an. Rachel’ın hamileliği ve doğum ne kadar zor geçse de sonunda dünyanın en mutlu insanı olmuştu. İlk bölümde tanıdığımız, sorumluluktan kaçan Rachel ile Emma’nın annesi Rachel arasında dağlar kadar fark var, kutluyoruz seni Rach! Ve tabii hoş geldin “Baby Girl Geller-Green”

 

9. “The One with the Fertility Test”   9. Sezon 21. Bölüm

Monica’nın küçüklüğünden beri en büyük hayallerinden biri çocuk sahibi olmaktı. Rachel doğum yaptıktan sonra Chandler ve Monica da bir bebek sahibi olmaya karar vermişti. Bunun için çok uğraşmalarına rağmen sonuç alamayınca doğurganlık testi yaptırmaya karar verdiler ve çocuk sahibi olma ihtimallerinin çok düşük olduğunu öğrenmişlerdi. Sanırım bizler de en az Monica kadar yıkılmıştık bu sahnede.

 

10. The One with Rachel’s Going Away Party”  10. Sezon 16. Bölüm

Yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz,hepimizin içi buruk… Rachel Paris’te muhteşem bir iş teklifi alır ve gitmeye karar verir. Bütün arkadaşlarıyla tek tek yaptığı veda konuşmaları -hele ki Monica’yla- ama Ross ile konuşmaya cesaret edememesi ve bunun üzerine ikisinin de hala birbirine aşık olduğunu fark etmesi…Eee ne demiş Phoebe Buffay “he’s her lobster“… :’)

 

11. The Last One”   10. Sezon 17. ve 18. Bölüm

Koskoca 10 senenin sonuna geldiğimiz o bölüm… Bizler de grubun birer parçası olmuştuk, Phoebe’nin tuhaflıklarına, Chandler’ın şakalarına alışmıştık, her günümüz Central Perk’te geçiyor gibiydi. Daireyi bomboş görmek hepimizin içine oturdu ama biliyoruz ki her son yeni bir başlangıçtır. Her şey için teşekkür ederiz Friends!

Sizce dizinin en duygusal bölümleri hangileriydi? Yorumlara bekliyoruz!! 🙂

Etiketler: Friends, sitcom Kategoriler: Liste
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Zeynep Kezer

18,İstanbul Üniversitesi edebiyat bölümü

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com