Final Sezonuyla Ekrana Gelmeye Hazırlanan Supernatural’dan Unutulmayan 6 Bölüm

17 Nisan 2019 187 0 1

Çoğumuzun izlediği ilk dizilerden biri olan,  göz bebeğimiz Supernatural herkesin bildiği gibi gelecek sezon ekranlara veda edecek.

İşte bu yüzden eski bölümleri yad etmek için 6 bölüm seçip bir derleme yaptım, o kadar çok sevdiğim bölüm var ki bu 6 bölümü seçmek gerçekten benim için zor oldu.

Herkese iyi okumalar. 🙂

1. Bad Day at Black Rock : 3×3

Bu bölümde Sam ve Dean babalarının telefonuna gelen mesaj sonucu bir depoya giderler ve orada bir tavşan ayağı bulurlar. Tabi Sam ve Dean hemen Bobby’i ararlar, Bobby onları tavşan ayağı konusunda uyarır çünkü tavşan ayağı ilk etapta kişiye şans verir fakat sonrasında kişi bunu kaybettiğinde onun ölümüne neden olur. Fakat Sam tavşan ayağına çoktan dokunmuştur.

Bölüm boyunca Sam ve Dean’in başına gelen saçma olayları izleyip güldüğümüz bir bölüm, hemen hatırlatma için buraya bölümden bir videoyu iliştiriyorum. 🙂

2. Mystery Spot: 3×11

Bu bölüm gerçekten çoğumuzu izlerken sinir etmiş ama aynı zamanda da güldürmüştür. Bölüm  boyunca Sam sürekli aynı güne uyanır ve o gün içinde sürekli Dean ölür ve gün tekrardan başlar. Bir süre sonra Sam olanları fark eder ve bu olayı çözmeye çalışır.

3. Changing Channels: 5×8

Bence herkes linke tıklamadan önce bu bölümün burada olacağını biliyordu çünkü kendisi izleyicilerin büyük bir çoğunluğuna göre en komik bölümlerinden biri.

Bu bölüm de Sam ve Dean televizyon dünyasının içine sıkışmışlardır. Ve sürekli bir şekilde kanal değiştirmektedirler. Onlar ne olduğunu anlayamazken Cass gelir ve onlara buradan çıkmanın bir yolunu bulmak zorunda olduklarını yoksa sonsuza kadar burada kalmaya devam edeceklerini söyler.
Buraya en sevdiğim kısım olan Japon programı kısmının videosunu koyuyorum. 🙂

4. Swan Song:5×22

Bu bölüm serinin aslında finali olarak planlanan fakat sonradan dizinin devam edilmesine karar verilince en efsanevi bölümü olarak tarihe geçen bir bölümdür. Beşinci sezon zaten efsane bir sezon olduğu için bu sezon finalinin de bu kadar güzel olmasını herkes tahmin ediyordu.

Bu bölüm de Sam Lucifer’ın bedenine girmesine izin verir. Planı atlıların yüzüklerini kullanarak Lucifer ile birlikte kafese atlamaktır fakat her şey ters gider ve Lucifer kontrolü ele geçirir.

Bundan sonra tabiri caizse duygusal dakikalar başlar, Sam ve Dean’in dövüş sahnesi, Dean’in ağlaması, Sam’in Impala içindeki oyuncak askeri görmesi en sonunda da Lucifer ile birlikte kafese atlaması.Bu bölüm gerçekten hem efsanevi hem de duygusal bir bölümdü.

5. The French Mistake:  6×15

Bu bölüm de Balthazar  ortalık karıştığı için Sam ve Dean’i korumak ister ve onları alternatif bir dünyaya yollar. Bu dünyada yaşadıkları her şeyin dizi olduğunu ve kendilerinin oyuncu olduklarını gören Sam ve Dean çok şaşırırlar.

Castiel’i gördüklerinde çok sevinirler fakat Castiel’i de  Misha Collins adlı bir oyuncu canlandırdığını öğrenirler. Onları en şaşırtan şey ise Sam’in Ruby ile evli olması ve kendilerini canlandıran Jensen ve Jared’ın birbirlerinden nefret etmesidir.

6. ScoobyNatural: 13×16

Son olarak son sezonlardan bir bölüm de eklemek istedim. Ben Scooby- Doo’yu çok sevdiğim için bölümü uzunca bir süre heyecanla beklemiştim.

Bölümün tamamı Scooby- Doo evreninde geçiyor ve o evrende Sam, Dean ve Cass’i de görüyoruz. Son zamanlarda yaptıkları en yaratıcı ve eğlenceli bölümlerden biriydi diyebiliriz. 🙂

 

Etiketler: Supernatural Kategoriler: Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com