Film Önerisi: Uzay Yolcuları(Passengers)

7 Ocak 2019 256 0 0

Hepimiz için kabus gibidir alarmdan önce uyanmak. Özellikle geri uyumak konusunda zorlanıyorsanız. Bugün bahsedeceğim film ise buna benzer bir konu ve onun çevresinde gelişen olayları anlatıyor. Yönetmen koltuğunda Morten Tyldum oturuyor. Başrollerinde ise Chris Pratt ve Jennifer Lawrence ikilisi yer alıyor. John Spaihts‘in yazdığı senaryo, enteresan bir romantizm havası barındırıyor. Enteresan diye tarif etmemin sebebi; klasik romantik filmlerdekinden çok daha farklı temellerde inşa edilen bir ilişkiyi barındırıyor olması. Senaryo, hissedilen yalnızlık duygusunu olabilecek en iyi şekilde hissettirmek üzere tasarlanmış. Uzay temalı filmler seviyorsanız bu film tam size göre. İzlediklerinizin arasında en iyisi olacağını iddia etmiyorum ancak sürükleyici ve merak uyandıran bir şekilde ilerliyor. Seçilen başroller ve senaryo oldukça başarılı diyebiliriz. ‘Ben olsaydım ne yapardım?’ sorusuna bolca cevap arayacağınız bir film. 13 Ocak 2017’de vizyona giren bu film aynı sene içerisinde En İyi Prodüksiyon Tasarımı ve En İyi Orijinal Müzik dalında Oscar adayı oluyor. Şimdi sizleri IMDB (7.0/10) puana sahip bu filmin fragmanıyla baş başa bırakalım.

Fazla spoiler vermeden filmin konusundan bahsedecek olursak;

Avalon adlı uzay gemisi, Homestead II adında çok uzak bir gezegene binlerce kişiyi götürmek üzere, yüzyıllarca sürecek bir yolculuk yapmaktadır. Giden kişiler bu yolculuk sonunda sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilmek için özel tasarlanmış uyku kapsüllerinde uyutulmaktadırlar. Ancak yaşanan teknik bir sorun nedeniyle tamirci Jim Preston (Chris Pratt) ve yazar Aurora Dunn’ın (Jennifer Lawrence) kapsülleri olması gerekenden önce açılır. Gemide bir başlarına kalan ikilinin önünde, hala 90 yıllık bir yol bulunmaktadır.

Filmdeki karakterlerinden bahsedecek olursak;

Filmdeki karakterlerden Aurora Dunn uzay yolculuğuna meraklı New Yorklu bir yazarı canlandırmakta. Yolculuğa merakının yanı sıra geçmişinden de bir nebze olsa uzaklaşmak amacındadır.

Jim Preston bir makine mühendisidir. Dünyayı bir an önce terk etmek istemiş ve uzay macerası için ucuza bilet bulup almıştır. Bu bilet hayatının geri kalanını bir hayli etkilemiş olmalı…

Arthur, geminin Android robot barmenidir. Oldukça eğlenceli bir karakter olan Arthur, Michael Sheen tarafından canlandırılıyor. Aurora ve Jim ikilisinin ilişkisini bir hayli etkiliyor desek yanılmamış oluruz.

Filmde büyük isim Laurence Fishburne ise Gus Mancuso karakterine hayat veriyor.

 

Etiketler: Chris Pratt, Jennifer Lawrence, Laurence Fishburne, Michael Sheen, Morten Tyldum, Passengers, Uzay Yolcuları Kategoriler: Öneri, Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Furkan Genç

Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisi. Futbolla, basketbolla, oyunlarla, dizi ve filmlerle ilgili.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com