Film Önerisi: “The Judge”

2 Eylül 2018 785 0 3

Robert Downey JR ve karısı Susan Downey’nin birlikte kurdukları Team Downey adındaki prodüksiyon şirketi tarafından 2014 yılında çekilen ilk film olan The Judge, suç/dram filmi sevenlerin izlemesi gereken bir film. RDJ‘in başrolünü üstlendiği bu filmde onu, Robert Duvall’ın oynadığı yargıç Joseph Palmer karakterinin oğlu avukat Hank Palmer olarak izliyoruz. Babasıyla arası bozuk olan Hank bir sebepten Indiana’ya yani babasının yanına dönmek zorunda kalır. Bu sırada ailesiyle ve eski hayatından tanıdığı insanlarla yeniden görüşmeli, hatta kaçtığı bazı sorunlarla yüzleşmelidir.

Genel anlamda ağır bir hava hakim olmasına rağmen iki buçuk saat boyunca sıkılmadan izleyebiliyorsunuz, bu açıdan dolu dolu bir film olduğu söylenebilir. Film boyunca farklı farklı duygular hissediyor ve gözlerinizi ekrandan alamıyorsunuz.

Filmin hikayesi karmaşık ve zekice kurgulanmış. Her bir sahneden sonra devamında neler olacağını merak ediyorsunuz. Karmaşık olmasına rağmen tutarlı ve anlaşılır anlatılmış. Karakterler itibariyle birazcık How To Get Away With Murder havası sezilse de orijinallikten sapmamış, film boyunca ortaya çıkan gerçeklerle sizi şaşırtmayı ve ince esprileriyle güldürmeyi başarıyor.

Sadece baş karakterler değil yan karakterler de görevlerini fazlasıyla yerine getirmiş. Zaten kadronun tanıdığımız ve sevdiğimiz oyuncular olduğunu göreceksiniz. İzlerken dikkatinizi sadece RDJ ve Robert Duvall değil; Dale karakterini oynayan Jeremy Strong, Glen karakterini oynayan Vincent D’Onofrio ve Samantha rolündeki Vera Farmiga da çekecek. Robert Duvall’ın bu filmdeki performansıyla en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Akademi ödülü adaylığı almış olduğunu da belirtmeden geçmeyelim!

Genel itibariyle filmin toplamda kazandığı 3 ödülü ve Golden Globe da dahil olmak üzere 8 adaylığı var.

Bunun filmde emeği geçen efsane oyuncuların başarısı olduğu kadar yönetmen David Dobkin ve Narcos dizisinin yazarı olarak da bildiğimiz yazar Nick Schenk’in başarısı olduğunu da unutmayalım, The Judge filmiyle tanınmaya değer isimler olduklarını gösterdiklerini düşünüyorum.

Özetle, hukuka ilgi duyan, suç ve dram seven ve herkesin izlemesi gerektiğini ve izlemekten pişman olmayacaklarını düşündüğüm bir film oldu The Judge!

Etiketler: rdj, Robert Downey Jr., robert duvall, vera farmiga, vincent donotrio, yargıç Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Yağmur Sevinç

Boğaziçi öğrencisi, çizgi roman ve kitap okuyucusu, dizi ve film izleyicisi, süper kahraman aşığı.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com