Film Önerisi: Kvinden i Buret – Kafesteki Kadın

25 Kasım 2018 677 0 1

Kvinden i Buret, Türkiye de yayınlandığı isim ise Kafesteki Kadın olan film Danimarka, İsveç ve Almanya ortak yapımı. Jussi Adler-Olsen’ın aynı isimli kitabından uyarlama. Filmin yönetmen koltuğunda ise Mikkel Nørgaard oturuyor.

Filmin olay örgüsü Danimarka’da geçiyor. Baş karakterlerimiz ise Nikolaj Lie Kaas’ın canlandırdığı Carl, Fares Fares’in canlandırdığı Assad, Sonja Richter’ın canlandırdığı Merete ve Mikkel Boe Følsgaard’ın canlandırdığı Offe.

Carl cinayet masasında çalışan, aksi, huysuz bir polis. İki ortağı var ve sadece ortaklarıyla iyi iletişim kurabiliyor.

Filmin başlangıç sahnesi bir operasyonla başlıyor, bu operasyonla birlikte her şey iyice kötü bir hal almaya başlıyor. Bu esnada Carl’ın karısı da kendisini terk ediyor.

Carl’ın yaşadığı bu olaylar ve onun git gide artan huysuz, inatçı kişiliği yüzünden cinayet masasından uzaklaştırılarak, ‘’Departman Q ‘’ adı altında bodrum katında kurulan yeni departmana alındığı söyleniyor.

Ondan istenen görev ise sonuçlanmamış davaları sınıflandırmak. Yanına da bir yardımcı alınacağı söyleniyor. Fakat Carl bunu kabul etmek istemiyor çünkü bu bariz bir şekilde onu uzaklaştırmak için kurulan uydurma bir departman.

Assad ona departmanda yardımcı olması için görevlendirilen yeni ortağı. Carl’ı çok sıcak ve pozitif bir şekilde karşılıyor ve Carl’a dosyaları sınıflandırdığını hangisinde başlamak isterse ondan başlayabileceklerini söylüyor.

Bu esnada Carl dosyalar arasında 5 sene önceki bir vakayı görüyor. Bu vaka Merete adlı kadının ortadan kaybolmasıyla başlayan sonrasında ise intihar etti diye üstü kapatılan üstelik istediği halde ona verilmeyen bir vaka.

Carl bunu görür görmez  vaka üzerinde çalışmaya başlıyor ve Assad da ona yardım ediyor. Fakat bu vakayla uğraşması şeflerinin hoşuna gitmiyor ve onları durdurmaya çalışıyor.

Carl ve Assad birlikte adeta bulmaca çözer gibi vaka üzerinde çalışmaya başlıyorlar ve bu sırada aralarında bir dostluk oluşmaya başlıyor.

Eğer polisiye filmlerden hoşlanıyorsanız bence bu 2013 yapımı filme bir şans vermelisiniz.
Çünkü Danimarka’nın o puslu havası  polisiyeye çok yakışmış.

Beklentilerinizi çok yükseltin demiyorum ama izlemeye değer olduğunu düşünüyorum. 🙂

Fragmanını ve kitabını buraya bırakıyorum. İyi seyirler! 🙂

‘’ Dünyayı kasıp kavuran İskandinav yazarlar rüzgârı Jussi
Adler-Olsen ile devam ediyor
Bir kadının kâbusu..
Şeytani bir plan…
Cari Morck’un özel Q şubesindeki ilk davası…
Tüyler ürperten bir gerilim…’’

“Jussi Adler-Olsen’in hikâyelerindeki gerilim içimizin buz kesmesini, adalete olan açlığı ise yüreğimizin ısınmasını sağlıyor.”
Anne Sophia Hermansen, Fyens Stifstidende

“İlk sayfadan son sayfaya kadar nefesimi kesti.”
Thomas Harder, politiken. dk

Etiketler: Fares Fares, Jussi Adler-Olsen, Kafesteki Kadın, Kvinden i Buret, Mikkel Boe Følsgaard, Mikkel Nørgaard, Nikolaj Lie Kaas, Sonja Richter Kategoriler: Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com