Film Önerisi: Call Me by Your Name

2 Aralık 2018 280 0 1

Film André Aciman’ın romanından esinlenerek hazıranmış. James Ivory bu görevi üstlenmiş.
Filmin yönetmenliğini Luca Guadagnino yapmış.Film şu ana kadar onlarca dalda ödül aday gösterildi ve bunun sonucunda bir çok ödül aldı.

Filmin başrollerini Timothée Chalamet (Elio) ve Armie Hammer (Oliver) paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosundaki diğer isimler ise Esther Garrel, Mark Stuhlbarg, Elena Bucci, Vanda Capriolo, Amira Casar ve Victoire Du Bois.

Filmden spoiler vermeden bahsedecek olursam, öncelikle olay 1983’ün yaz aylarında geçiyor. Elio, Kuzey İtalya’da ailesiyle kırsal bir bölgede yazlık evlerinde yaşayan bir genç. Günlerini arkadaşlarıyla eğlenerek, evde kitap okuyarak geçiriyor.
Elio’nun babası Arkeoloji profesörü ve her yaz yanına yardımcı olsun diye öğrenci alıyor. Bu yaz gelen öğrenci ise Amerikalı doktora öğrencisi Oliver.

Oliver geldikten sonra Elio için geçirdiği bu yaz daha önce geçirmediği bir yaz olmaya başlıyor.
Birlikte geçirdikleri 6 hafta boyunca Elio kendini, duygularını keşfetmeye başlıyor. Bu sırada Oliver ile aralarında başta anlamlandıramadığı bir ilişki başlıyor.

Kitabın konusu ise şu paragraflarla anlatılıyor.

‘’ Aşk birden çıkar insanın karşısına; yakalamak ya da ıskalamak size kalmış. Bazen aşk olduğunu anlamazsınız, bazen de anlasanız bile onu tutmak, kendinize saklamak zordur. Adınla Çağır Beni, delikanlılık çağındaki bir gençle, ailesinin yazlığında kısa süreliğine kalmaya gelen bir konuğun arasında gelişen beklenmedik, bir o kadar da güçlü aşkın öyküsü. Sevdiği kişiyi sadece bedeninin değil ruhunun da bir parçası yapmanın etkileyici bir tasviri. Saf tutkunun dönüştürücü etkisini olağanüstü bir üslupla kaleme alan André Aciman, iki erkeğin gözlerinden damarlarına akan bir aşkı okuyucuya yaşatıyor. Adınla Çağır Beni, ince detaylarıyla insanı saran bir roman.’’

Şans vermeniz gereken bir film olduğunu düşünüyorum. İzlerken gülüyor, ağlıyor, heyecanlanıyorsunuz. 🙂
Aşka, sevgiye, tutkuya Elio’nun bakış açısından bakmak isterseniz eğer filmin fragmanını buraya bırakıyorum. 🙂

Etiketler: Amira Casar, André Aciman, Armie Hammer, Call Me By Your Name, Elena Bucci, Esther Garrel, James Ivory, Luca Guadagnino, Mark Stuhlbarg, Timothée Chalamet', Vanda Capriolo, Victoire Du Bois. Kategoriler: Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com