Film Önerisi: Bad Times at the El Royale

21 Şubat 2019 140 0 1

Yönetmenliğini ve senaristliğini Drew Goddard‘ın  yaptığı filmin oyuncu kadrosu oldukça sağlam. Chris Hemsworth, Dakota Johnson, Jon Hamm, Jeff Bridges, Cynthia  Erivo ve Lewis Pullman filmin dikkat çeken oyuncularından. Filmin konusunu kısaca özetlersek eski bir otelde bir araya gelen yedi gizemli insanı ve  her birinin farklı hikayelerini konu alıyor.

Filmin çoğu sahnesi,  ABD’de California ve Nevada eyaletlerinin  arasındaki  sınırda bulunan otelde geçiyor. 1960’larda gerçekten de böyle bir otelin var olduğu bilgisini de ekleyelim.  Otele gelen her yabancının farklı bir hikayesi var. Filmin ilk dakikalarında otele gelen karakterleri üstünkörü tanımaya başlıyoruz. Otelin sessiz ve uysal çalısanı, elektrikli süpürge satan bir adam, şarkıcı olmaya çalışan bir kadın,alzheimer olan yaşlı bir papaz ve  gizemini çözemediğimiz garip bir kadın.  Film ilerledikçe kişilerin farklı amaçları olduğunu ve aslında sandığımız kişiler olmadıklarını anlamaya başlıyoruz.

Film 2 saat 21 dakika sürmesine rağmen heyecanını kaybetmiyor ve bizi sıkmıyor. Müzikleri ve o dönemi yansıtan detaylarıyla bizi 1969 yılına götürüyor.   Eğer sizde az mekanda geçen filmleri seviyorsanız, izlemenizi tavsiye ederim.

Etiketler: Bad Times at the El Royale, Chris Hemsworth, Cynthia Erivo, Dakota Johnson, Drew Goddard, Film Önerisi, Jon Hamm, Lewis Pullman, öneri Kategoriler: Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Öyküm Karahan

Kocaeli Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com