Fazla Bilinmeyen Efsane Filmler

1 Ekim 2017 848 0 0

The Loved Ones (2009)

Psikopat bir ailenin tatlı öyküsü… Film eğlenceli, sıkmıyor ve böyle thriller filmi bulmak son zamanlarda zorlaştı. Keyifli vakit geçireceğinize ve beğeneceğinize eminim, yemek eşliğinde izlemeyin.. 🙂

Silenced (2011)

Gözlerinizi kanatana kadar ağlatacak bir dram izlemek ister misiniz? Bir sağırlar okulunda geçiyor film ve maalesef gerçek olaylardan kurgulanmış.. Çokça duymadığımız ama izledikten sonra “vaov” dediğimiz bir film daha!

Seven Psychopaths (2012)

Muhteşem kadrosuna göre underrated olduğunu düşündüğüm inanılmaz güzel senaryolu filmdir. Hemen sayayım ; Colin Farrell, Sam Rockwell, Woody Harrelson, Christopher Walken, Tom Waits … Daha ne olsun!

What’s Eating Gilbert Grape (1993)

Babası öldükten sonra ailesini sırtında taşımak zorunda kalan bir adamın dramı.. Aynı zamanda aşk da onu ziyaret ederken hayatının nasıl karışık evrelerden geçtiğine tanık olacaksınız. Yıllar önce izlemiştim ve çok beğenmiştim. Leonardo Dicaprio, Johnny Depp, Juliette Lewis… Bu üç isim filmde öyle bir devleşiyor ki, küçücük yaşınızda izleseniz bile yıllar sonra da aklınızda kalmış oluyor..

Monster (2003)
Bebek suratlı Charlize Theron, rolü için güzelliğini bozuyor ve başarılı performansı da üstüne gelince Oscar’ını kazanıyor. Çarpıcı bir hayat hikayesi biyografisi olan filmi, beni ilk izlediğimde çok etkilemişti.

Revolutionary Road (2008)
Muhteşem ikilinin, Titanic filmindeki masal gibi aşk hikayesinden sonra bu film kokuşmuş bezelye kadar gerçekçi bir aşk hayatı olarak kafamıza dank etmişti.. O kadar gerçek ki izlerken kendi kendinize küfür ederek, sinirleneceksiniz.

The Brand New Testament (2015) 
Muhteşem yorum, muhteşem senaryo, muhteşem bir evren yaratılmış filmde. Ben şahsen bayılarak, gülerek izledim. Özellikle son kısımda gökyüzü ile yaptıklarına bayıldım, spoiler’sız en fazla bu kadar söyleyebilirim 😝 God exist he lives in Belgium 😏 Üç ülkenin – Fransa, Belçika, Lüksemburg- ortak çalışması olan bu kara komedi oldukça güzel ve farklı bir tat. Şiddetle öneriyorum!

Crash (2004)
Biz seni beyin yakan film diye açtık kalbi fetheden muhteşem bir film çıktın sen 😍 Farklı hayatların birbiri ile kesişimlerini, dram, aksiyon ve biraz kan ile birleştirip muhteşem bi senaryo yapmışlar ve bu dalda Oscar’ı da kapmışlar. Toplamda 3 Oscar’ı kucaklayan film gerçekten çok başarılı, izlenmeli..

21 Grams (2003)
Vaov 😱 Ne filmdi ama! Oyuncular muhteşemdi, senaryo zekice, psikolojik gerilim ve yine kesişen yaşamlar. Beyin yakan filmlere örnek gösterilen 21 Gram, sıradan filmlerden bıkanlar için önerim.

Snowpiercer (2013)
İzlediğim zaman bayıldığım filmlerden bir diğeri daha.. Bilim kurgu, aksiyon ve drama iç içe çok yakışmış. Oyunculuk, kurgu, sahneler can alıcıydı..

 

 

Şimdilik bu kadar yeter, listeme daha sonra devam edeceğim..

 

Kategoriler: Liste, Sinema
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com