Fantastik Canavarlar Grindelwald’ın Suçları Filminden Yeni Fragman (İnceleme)

22 Temmuz 2018 282 0 2

Fantastik Canavarlar serisinin devam filmi Fantastik Canavarlar Grindewald’ın Suçları’ndan Comic Con’a özel yeni bir fragman yayınlandı. Yayınlanan ilk fragman beklentileri yükseltmiş bizi biraz umutlandırmıştı. Dün çıkan bu fragman ise ilkinden çok daha iyi olup Potterheadlerin beklentilerini havaya uçurdu diyebilirim. Artık Harry Potter serisinden sonra hayranlarında oluşan boşluğu kapatmaya aday bir film var elimizde.

Harry Potter filmlerini ve kitaplarını hepimiz bilir ve çok severiz. Şimdiki genç nesil Harry Potter filmleri ile büyüdüğü için bu seri bizler için ayrı bir önem taşıyor. Çoğu çocuğun da sinema dünyasına girişini sağlayanın Harry, Ron ve Hermione olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz. Fantastik Canavarlar da Harry Potter evreninden çok önce geçen, sihir dünyasının o zamanlarına ışık tutan ve Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? kitabının yazarı eski Hogwarts öğrencisi Newt Scamander’in hikayesini anlatan bir yapım.

İlk film için beklentiler çok yüksek olmasına rağmen Harry Potter evreninden kadar güzel bir iş çıkacak diye düşünülürken maalesef beklentilerin altında ve yetersiz bir film olmuştu.Aksiyondan yoksundu, sonu nasıl bitti anlaşılmıyordu ve bir tanıtım filmi gibi olmuştu.

J.K Rowling ve yapımcılar ikinci filmin çok daha iyi olacağını söylemişti. Yayınlanan son fragmana dayanarak konuşacak olursak sözlerini tutmuş gibi görünüyorlar. Fragman yaklaşık 3 dakika ve her saniyesi harika. Hogwarts’ı tekrar görmemiz, Genç Dumbledore’ın (Jud Law)ışığında dünyayı kurtarmaya çalışacak Newton Scamander’in(Eddie Redmayne) maceralarına ortak olmamız ve Johny Deep‘in canlandırdığı Grindelwald’ın filmin ana kötüsü olması nedenleri ile kasım ayını iple çekiyoruz.

Fragmana değinecek olursam ilk fragmanın aksine Grindelwald daha fazla gözüküyor ve karakterin kötü ruhunu bize yansıtıyor. Genç Dumbledore’ın Hogwarts’ta ders verme görüntüleri , Riddikulus büyüsü ve Kelid aynası Harry Potter filmlerine güzel bir gönderme olmuş. İlk filmin aksiyon kısmının neredeyse olmama sorunu bu filmde halledilmiş gibi gözüküyor çünkü fragmandaki savaş kesitleri gayet başarılı olmuş. Bu sefer bize o yıllardaki büyücü dünyasını çok daha iyi ve hakkettiği gibi görkemli bir şekilde anlatacaklarını umuyorum. Bana göre ilk filmdeki en iyi şeyin yani komedinin bu filmde de olup bizi güldüreceğini fragmandan anlıyoruz.

İkinci filmin konusu şöyle: Karanlık büyücü Grindelwald yakalanmıştır ancak ve bir şekilde kaçmayı başardıktan sonra çevresine müritler toplar. Bu müritler büyücünün kötü planlarından habersizdir. Kendisi büyü dünyasından uzaktaki canlıların tamamına hükmetmek üzere safkan büyücüler yetiştirmektedir. Dumblodore ise bu komployu çözmesi için eski öğrencisi Scamander’dan yardım ister. Film 16 Kasım günü vizyonda olacak şimdiden hepnize iyi seyirler.

 

 

Etiketler: Eddie Redmayne, Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, Harry Potter, Johny Deep, Jude Law, Warner Bros Kategoriler: İnceleme, Sinema
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Can Turbay

Sıkıcı lise hayatından uzaklaşmak, yeni dünyaların kapısını aralamak için filmlere ve dizilere muhtaç olan bir genç arkadaşınız. Aslında tüm insanlığın tek ihtiyacı kendinden bir parça bulabilecek iyi filmler izlemektir.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com