Fantastik Canavarlar: Grindelwald, J.K Rowling ve David Yates’in suçları

26 Kasım 2018 212 0 0

Spoiler içeren hava sahası!

İlk filmi izledik bitti devam filmini 2 yıldır bekliyorduk çılgınlar gibi. Senaryosunu bildiğimiz üzere J.K Rowling yazdı, Harry Potter sevenlerin hiç sevmediği yönetmen koltuğunda David Yates yer almakta. Helal olsun bu adama istikrarlı bir biçimde beceriksizliğini sürdürmüş takdir ediyorum onu buradan.

Newt Scamander’ın da yardımıyla Amerika Birleşik Devletleri Sihir Kongresi (MACUSA) tarafından yakalanan karanlık büyücü Gellert Grindelwald kaçmayı başarmış ve kendine, gerçek niyetinden habersiz olan müritler toplamaya başlamıştır. Karanlık büyücünün sihir dünyasından ayrı olan tüm canlıların hepsine hükmedecek safkan büyücüler yetiştirme planı, dünya için büyük bir tehlike yaratmaktadır. Karanlık büyücünün planlarını bozmak isteyen profesör Albus Dumbledore, eski öğrencisi Newt Scamander‘dan yardım ister. Önündeki tehlikenin farkında olmayan Newt, gerçek dostluklar ve aile bağları konusunda bile sevgisinin ve sadakatinin test edileceği bir yola girecektir. Sihirli ya da değil, tüm insanların kaderi ona bağlıdır. Filmimizin kısaca konusu bu şekilde.

İsmi Grindelwald‘ın suçları olan ama Grindelwald’ın suçlarından hiç bahsedilmeyen film. Bir önce ki filme bakıyorsun Grindelwald ortalığı dağıtıyor, sonunda da ortaya çıkıyor, tamam diyorsun mevzular başladı kan gövdeyi götürecek artık bir sonraki film tamamen Grindelwald üzerine kurulu diyorsun sonra bu filmi bir izliyorsun Grindelwald ortada yok, aptal bir aile mevzusu var. Onun bacısı onun kocası onun danası derken hobaaa film bitiyor. Ee nerde bizim tüm Avrupaya korku salan Grindelwald Bey ve suçları?

Filmin kamerası, dijital efektleri, bilgisayar hileleri, müzikleri ve oyunculukları başarılı. İzlerken sıkılmadım bitse demedim ama film bittikten Albus Dumbledore kim diye sorsalar cevap veremeyecek hale gelmiştim öyle bir kargaşa öyle bir dıdısının dıdısı ortam hakim.

Filmdeki en iyi şeylerden biri (bkz: Jude Law)’ın (bkz: Albus Dumbledore) karakteriydi. Gençliği iyi oturmuş, Jude Law rolü benimsemiş gibi hissettirdi. Sadece niye 2019 gibi giyinmiş onu anlayamadım modayı 100 yıl önden götürüyor gibiydi.

Grindelwarld’u Johnny Depp yerine en az onun kadar yetenekli ve az tanınmış bir aktörün oynamasını tercih ederdim.

Grindelwald ve Dumbledore’la ilgili daha çok bilgi sahibi olabilseydik keşke (aralarında tek taraflı da olsa kitaplarda bahsedilmeyen bir gönül münasebeti olduğunu Rowling açıklamıştı 2007 yılında, olaylar olaylar bayılırım dedikoduya), fragmanda boy boy Nagini verilmişken filmde üstünkörü bahsedilmiş olması beni bir miktar üzdü umarım diğer filmlerde derinlemesine işlenir Nagini Hanım.

McGonaggal nasıl profesör biri açıklasın bunu bana umarım ninesi falandır ben yanlış anlamışımdır. Bizim Minerva değildir o.

Nüfusu sürekli artan Dünyayı yaşanılmaz bir hale getiren insanların, gereksiz olanlarını yok edip elit insanlardan oluşan nüfusu daha az bir Dünya yaratmak. Mugglelardan gerektiği kadar öldürme fikrine ben varım abi neden olmasın ki bu? Galiba Grindelwarld u seviyorum. Neyse, Azkaban soğuktur şimdi susuyorum.

Filme gitmeden önce filmden sonraya nazaran daha az soru işareti vardı kafamda inşşşş diğer filmlerde hepsini cevaplar sarı saçlı mavi gözlüm kalemine güveniyorum.

Yazar: Kübra Gafuroğlu

Etiketler: Fantastik Canavarlar Grindelwald'ın Suçları Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com