En İyi 5 Çizgi Roman Uyarlaması Film

17 Eylül 2017 444 0 0

Bu listeyi film puanlarına veya kişisel beğeni üzerine değil, çizgi romana bağlılık hikaye kapsamı ve oyuncular üzerinden değerlendirerek hazırladım.

5. Captain America Civil War

 

Bir çok kişi için çok tartışmalı bir yapım olsa da listeye dahil etmek istedim.

Peki filmin iyi ve kötü yanları neler?

Marvel çizgi roman evrenindeki büyük olaylara sinemada yer vermeyi seviyor. Civil War da bunun en büyük örneği diyebilir. Çizgi romana göndermelerle dolu güzel bir yapımdı fakat sorunun başladığı nokta şu ki çizgi romanla büyük tezatlıklar içerisinde. Tabi ki birebir çizgi romanla yapılması imkansız bir seçenek çünkü Civil War çok kapsamlı bir çizgi roman ama oldukça önemli noktaları ya es geçmişler ya da büyük ölçüde değiştirmişler.

Filmin genel olarak hareketli bir tempoda ilerlemesi insanı sıkmıyor, gereksiz esprilere yer verilmemiş çünkü Civil War çok ciddi bir olay.

Çizgi roman ve filmin karşılaştırmasını geniş kapsamlı olarak farklı bir yazıda sizlere sunacağım.

4. The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man bize en iyi çizgi roman Spider-Man’ini izletti. Sebeplerine gelecek olursak;

Peter’ın zekasını bize çok tadında gösterdiler. Aynı zamanda şakacı ve eğlenceli tavrı da çizgi roman dozunu hiç aşmamış diyebilirim. Peter Marvel evreninin Deadpool’dan sonra en geveze karakterlerinden biridir aslında ama bunu da tam seviyesinde yapar. Film bunu gerçekten çok iyi işlemiş. Ama şakacı kimliği bir kenara aslında çok da hüzünlüdür Peter. Ailesinin ölümünü atlatamamış hayatındaki tek baba figürünü de sonradan kaybedince o hüzünlü kişiliğini asla bir kenara bırakamamış.

3. Captain America The Winter Soldier

Bu yapımın en sevdiğim noktası bize hem süper kahraman hem de kaliteli bir aksiyon filmi izletmiş olmasıydı. Kış Askeri‘ni evrene mükemmel bir şekilde dahil etmiş olmaları bizi kimi zaman heyecanlandırmış kimi zaman da hüzünlendirmişti.

2. Watchmen

Alan Moore‘ın efsane çizgi romanından uyarlama harika bir film. Çizgi romana olan bağlılığı beni benden almıştır. Ülkemizde pek bilinen bir yapım olmaması bu listede gördüğünüz için sizi şaşırtmış olabilir. Mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biri olduğunu düşünüyorum.

1. The Dark Knight Trilogy

Bu üçleme hakkında yazılacak pek yorumum yok o yüzden ben susayım Nolan konuşsun.

Yazar: Alper Devrim

Etiketler: çizgi roman, film, süper kahraman, Uyarlama Kategoriler: Çizgi Roman, Liste, Sinema
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com