Emmy Ödüllü Çizgi Dizi: Avatar The Last Airbender

2 Ağustos 2019 314 0 0

Avatar: Son Havabükücü,  ABD kaynaklı Emmy ödüllü,  2005-2008 yapım çizgi dizi. Türkiye’de Nickelodeon‘da ve CNBC-e‘de yayınlanmıştır. Çizgi dizi Netflix‘te  3 sezon olarak yer almakta. Ayrıca Netflix, canlı-aksiyon(animasyon olmayan) bir Avatar: The Last Airbender dizisi için hazırlıklara başladı.

Avatar: The Last Airbender’ın yaratıcıları Micheal DiMartino ve Bryan Konietzko tarafından hazırlanacak dizi daha önce M. Night Shyamalan‘ın yönetmenliğinde sinemaya da uyarlanmıştı.

Bir dönemin çocukluğunun hayal dünyasını genişleten çizgi dizi, animasyon severlerin dikkatini çekecektir. Farklı elementleri kontrol edebilen topluluklar arasında savaşın hüküm sürdüğü bir dünyada geçen dizi, yüz yıllık uykusundan uyanan 12 yaşındaki hava bükücü Aang‘in hikayesini anlatıyor. Ancak Aang’ın dünyayı kurtarmadan önce bütün elementlerde ustalaşması gerekiyordur. Arkadaşlarıyla beraber bu macerada onları birçok zorluk bekliyodur.

“Su, ateş, toprak, hava. Geçmişte dört ulus barış ve uyum içinde yaşıyordu. Sonra ateş ulusunun saldırmasıyla her şey değişti. Yalnızca dört elementin ustası olan Avatar onları durdurabilirdi…”

Etiketler: Animasyon, çizgi dizi, Netflix, nickelodeon Kategoriler: Anime, Genel, Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Sinem Doğan

Diyetisyeniniz artık dizi öneriyor.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com