Emilia Clarke, Game of Thrones Boyunca Yaşadığı Hastalığı İtiraf Etti!

Emilia Clarke, Game of Thrones Boyunca Yaşadığı Hastalığı İtiraf Etti!

24 Mart 2019 179 0 0

Game of Thrones dizisinde Daenerys Targaryen karakterine hayat veren başarılı oyuncu Emilia Clarke çekimler sırasında yaşamış olduğu sağlık sorunlarını itiraf etti.

Güzel oyuncu, çekimler sırasında beyin anevrizması sebebiyle iki kez ölümden döndüğü açıkladı. Bir dönem konuşma yetisini de kaybettiğini söyleyen Clarke, “Her gün her dakika öleceğimi düşündüm” dedi. İlk kez 2011 yılında beyin anevrizması geçiren oyuncu aynı zamanda iki kez ameliyat olmuş.

Clarke, “Tüm çocukluk hayallerim gerçekleşmiş gibiyken, neredeyse aklımı ve sonra hayatımı kaybediyordum. Bu hikayeyi herkese açık olarak söylemedim, ama şimdi zamanı” ifadelerini kullandı.

Clarke, ilk beyin anevrizmasını dizinin birinci sezonunun çekimlerinin bitmesinin ardından bir spor salonunda antrenörüyle çalışırken yaşadı. O zaman 24 yaşında olan oyuncuya subaraknoid kanama teşhisi konuldu ve ameliyata alındı.

Emilia Clarke, Game of Thrones Boyunca Yaşadığı Hastalığı İtiraf Etti!

Oyuncu bu süreçte kendini; ilaçlar tarafından sersemlemiş, sürekli kabus gören ve zonklayan ağrıyla mücadele eden biri olarak tanımladı. Clarke, bir dönem konuşma yetisini de kaybettiğini söyledi.

Emilia, “Bu tür kanamalar, beyin etrafındaki kanamaların neden olduğu yaşamı tehdit edici bir felç şekli olmakla birlikte hastaların üçte birinin öldüğü bir türdür” sözleriyle hastalığını tanımladı.

İkinci sezonu da mücadele, panik ve stresle geçirdiğini söyleyen Clarke, dizide üçüncü sezon çekimlerini tamamladıktan sonra Broadway’de Breakfast at Tiffany’s için oynadığı sırada anevrizmanın boyutunun iki katına çıktığını belirtti. Ünlü oyuncu 2013’te ameliyat oldu.

Emilia Clarke, Game of Thrones Boyunca Yaşadığı Hastalığı İtiraf Etti!

Ameliyatı bir öncekinden ‘çok daha kötü’ diye tanımlayan Clarke, “Ben ‘bu adil değil’ dememek üzere yetiştirildim. Her zaman birinin benden daha kötü durumda olabileceğini düşünmem öğretildi” dedi.

Clarke, “En kötü anlarımda, fişi çekmek istedim. Doktorlardan ölmeme izin vermelerini istedim. İşim, hayatımın nasıl olması gerektiğine dair hayalim tamamen konuşmaya, iletişime dayanıyor. Bu olmadan ben kayıbım” diye yazdı.

Artık konuşmasının zamanının geldiğini söyleyerek bu itirafı yapan ve şimdi kendini tekrar iyi hissettiğini söyleyen Emilia Clarke, beyin kanaması, felç geçiren insanlara tedavi sağlamayı amaçlayan SameYou adında bir hayır kurumu oluşturmaya karar verdiğini açıkladı.

Kaynak

Etiketler: Daenerys Targaryen, Emilia Clarke, Game of Thrones Kategoriler: Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com