Doctor Who’dan Unutulmaz Replikler

21 Aralık 2018 613 0 1

“Ben hayatı iyi ve kötü şeylerin karışımı olarak görüyorum. İyi şeyler her zaman kötü şeyleri yumuşatmaz, ama aynı şekilde kötü şeyler de iyi şeyleri mahvetmez.”

“Silah mı istiyorsun? Kütüphanedeyiz! Kitaplar, dünyanın en iyi silahlarıdır!”

“Amy Pond, benim hakkımda anlaman gereken bir şey var ve bu o kadar önemli ki bir gün hayatın buna bağlı olabilir: Ben bir kutusu olan deli bir adamım!”

“Çocukken sana hayatın büyümek, iş bulmak, evlenmek, ev almak ve çocuk yapmaktan ibaret olduğunu söylerler. Ama gerçek bu değildir. Hayat bundan çok daha güçlüdür aslında. Çok daha karanlıktır. Çok daha delicedir. Ve çok daha iyidir.”

“Bazı insanlar 20 yılda diğerlerinin 80 yılda yaşadığından daha çok yaşarlar. Önemli olan zaman değil, kişinin ta kendisidir.”

“900 yıldır zamanı ve uzayı dolaşıyorum, önemli olmayan bir kişiyle bile karşılaşmadım.”

“En sonunda hepimiz birer hikaye oluruz. Sadece iyi bir hikaye olduğundan emin ol.”

“Benimle yolculuğa çıkacaksan bilmen gereken bir şey var. Yani, mavi kutudan ve iki kalpten başka bir şey. O da şu ki, biz asla kaçmayız.”

“Evren kocamandır. Kocaman, karmakarışık ve saçmasapandır. Ve bazen, çok nadir de olsa, imkansız şeyler bir anda oluverir. Biz de onlara mucizeler deriz.”

“Ben her zaman bir iyimser birisi olarak kalacağım. Uzak umutlara tutunan ve olanakdışı hayallere inanan birisi olarak…”

“Güçlü insanların ve aptal insanların bir ortak noktası vardır: gerçeklere uymaları için düşüncelerini değiştirmezler, düşüncelerine uymaları için gerçekleri değiştirirler.”

“Acı bir hediyedir. Acı duymadan, verdiğimiz zararları hissedemeyiz.”

“Asla zalim olma, asla korkak olma ve asla armut yeme! Unutma, nefret her zaman aptalcadır, sevgi ise her zaman bilgece. Kahkaha at. Hızlı koş. Kibar ol.”

“Doktoru sevmek yıldızları sevmek gibidir. Bir gün batımının aşkınıza karşılık vermesini bekleyemezsiniz.”

Etiketler: BBC, christopher eccleston, David Tennant, Doctor Who, Jodie Whittaker, Matt Smith, Peter Capaldi Kategoriler: Replikler
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Yağmur Sevinç

Boğaziçi öğrencisi, çizgi roman ve kitap okuyucusu, dizi ve film izleyicisi, süper kahraman aşığı.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com