Jodie Whittaker'li Yeni Doctor Whodan İlk Görsel Yayınlandı

Doctor Who: Jodie Whittaker, Peter Capaldi ile Aynı Ücreti Almak İstiyor

24 Ocak 2018 262 0 0

Doctor Who’nun taze başrolü ve ilk kadın Zaman Lordu Jodie Whittaker, Digital Spy sitesine konuştu ve kendinden önceki başrol Peter Capaldi’yle aynı maaşı aldığından emin olmak istediğini açıkladı.

İngiltere’deki Ulusal Televizyon Ödülleri’nin sahne arkasında da konuşan Whittaker, kadınlar için çok önemli bir dönemden geçildiğini ve ücret eşitliğinin desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Ekranların uzun soluklu serilerinden Doctor Who, bu yıl radikal bir adım atarak başkarakterini ilk kez bir kadın oyuncuya emanet etmişti. Bu kararın kimi hayranlar tarafından eleştirilmesi sonrasında Whittaker, BBC’ye verdiği röportajda “Öncellikle dizinin hayranlarının benim cinsiyetim yüzünden korkmalarını istemediğimi söylemek istiyorum. Bu gerçekten heyecanlı bir zaman ve Doctor Who değişimin heyecanlı tarafını temsil ediyor. Bir feminist, bir kadın, bir oyuncu, bir insan, kendiyle sürekli yarışan ve ona verilenden daha fazlasını yapmaya kendini adayan biri olarak bu yaşadıklarım mükemmel. Harika hissediyorum. Dizinin hayranları çok fazla değişim yaşadılar. Bu sadece yeni bir değişim, korkulması gereken bir değişim değil” demişti.

BCC’nin kadın ve erkek çalışanlarının arasındaki maaş eşitsizliği, geçtiğimiz yılın en çok ses getiren haberlerinden biri olmuştu.

Doctor Who 11. sezon bölümleriyle yılın sonlarına doğru BBC One ekranlarındaki yerini alacak.

Kaynak

Etiketler: BBC One, Doctor Who, Jodie Whittaker, Peter Capaldi Kategoriler: Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com