Dizi Önerisi: Misfits

6 Ocak 2019 396 0 0

Merhaba!

2009-2013 yılları arasında yayınlanmış, Merlin için bölümler yazan Howard Overman tarafından yaratılan Misfits ile geldim size. Dizide sadece Overman’in değil, Peaky Blinders‘ın bazı bölümlerini yöneten Tom Green ve Punisher, Daredevil ve The Witcher gibi önemli dizilerin yönetmenliğini yapan Alex Garcia Lopez gibi önemli iki ismin de emeği geçmiş!

Bir grup genç, topluluk servisi cezasına çarptırılır. Görevlerini yaparlarken oluşan bir fırtınada çakan şimşekse onlara süper güçler kazandırarak hayatlarını büyük çapta değiştirir.

Misfits, sadece 5 sezona ve toplamda 37 bölüme sahip bir mini dizi esasında. Robert Sheehan, Iwan Rheon, Natasha O’Keeffe ve Joseph Gilgun gibi oyuncuların yolunun düştüğü bu dizi,  “Sorumsuz gençlerin eline süper güçler verilince ne olur” sorusunu cevaplıyor ve bunda harika bir iş çıkartıyor.

Benim açımdan bu diziyi diğer süper kahraman dizilerinden ayıran şey “süper kahraman” kavramı. Evet, işin içinde süper güçler var ama baş karakterlerimiz süper kahraman olmaktan çok uzaklar. Kötülerle dövüşen aşırı güçlü karakterlerden çok, sorumsuz gençleri takip ediyoruz. Bu da izleyenlerin karakterlerde kendilerini bulmalarını sağlıyor.

Dizinin müzikleri de izleyenlerin hayran kaldığı bir diğer nokta. Daha açılışında kullandığı The Rapture‘dan, The XX, Damien Rice, Florence + The Machine gibi sanatçılara kadar kadar birçok sevilen ismin şarkılarını duymak mümkün. Hatta açılış jeneriği benim fikrimce dizinin en güzel ayrıntılarından biri.

Özellikle CW dizilerindeki gibi karmakarışık olay örgülerinden ve kendini çok fazla ciddiye alıp dolayısıyla da sempatik olamayan karakterlerden bunaldıysanız ilaç gibi geleceğine inandığım bir dizi kendisi. Şiddetle önerilir!

 

Etiketler: Iwan Rheon, joseph gilgun, misfits, natasha o'keeffe, Robert Sheehan Kategoriler: Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Yağmur Sevinç

Boğaziçi öğrencisi, çizgi roman ve kitap okuyucusu, dizi ve film izleyicisi, süper kahraman aşığı.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com