Dizi Önerisi | Castle Rock Tanıtım

Dizi Önerisi | Castle Rock Tanıtım

9 Eylül 2018 411 0 0

Bugün sizlere 25 Temmuz’da Hulu Tv aracılığıyla çıkmış Castle Rock adlı diziyi tanıtacağım.

Öncelikle bir konuya değinmek istiyorum. Castle Rock, Stephen King‘in romanından uyarlanan bir dizidir ama biraz araştırırsanız Stephen’ın aslında böyle bir romanı olmadığını farkedeceksiniz. Castle Rock; Stephen’ın Needfull Things, Dead Zone, Cujo ve IT gibi romanlarında geçen bir kasabadır. Doğrusunu söylemek gerekirse böyle bir dizi için girişimde bulunmak büyük bir cesaret işidir çünkü direkt olarak bir romandan uyarlamak yerine adeta usta yazarın binlerce sayfası üzerinde dans etmek tercih edilmiştir.

Dizinin konusuna gelecek olursak; Olaylar haritalardan bile silinmiş Castle Rock adlı bir kasabada geçiyor, bu kasabada bulunan Shawshank Hapishane’sinin müdürünün intihar etmesiyle de başlıyor. Müdürün intiharından sonra haliyle yerine başkası geliyor. Yeni müdür, hapishanenin ağzına kadar dolu olması nedeniyle de hapishanede kullanılmayan bölgedeki yatak sayısını öğrenmek ve orayı kullanıma açmak için o bölgeye iki adamını yolluyor. O bölgede ise eski müdürün kendilerine bıraktığı bir sürpriz ile karşılaşıyorlar, kafesin içinde ismi cismi olmayan bir genç. Gencin ağzından sadece üç kelime çıkıyor “Henry Matthew Deaver”. Henry de daha önce bu kasabada yaşamış ve Papaz tarafından evlatlık alındıktan sonra babasını öldürdüğü iddia edilen bir çocuktu şu ansa kendisi bir avukat. Müdür her ne kadar olayı kendi kendine çözmeye çalışsa da bu durum çalışanlardan birinin hoşuna gitmiyor ve Henry’e haber uçuruyor sonrasında da olaylar alternatif evrenlere kadar gidiyor.

Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. 12 Eylül’de gelecek olan bölümle ile de sezon finali yapacak. Dizinin yönetmeni de TWD, Legion, Fargo ve Daredevil’den tanıdığımız Michael Uppendahl. Oyuncu kadrosunda ise André Holland, Melanie Lynskey ve IT’den Pennywise olarak tanıdığımız Bill Skarsgård var.

Ben dizinin çıkmış olan 9 bölümünü de izledim ve gerçekten beğendiğimi söyleyebilirim. Hulu’nun 2016 yılında 11.22.63 ile elde ettiği başarıyı devam ettirdiğini de söylesek yanlış olmaz. Ayriyeten Dark’ı sevenlere de özel olarak öneririm çünkü aynı atmosfer bu dizide de mevcut.

Yazar: Enes Kılıç

Etiketler: Castle Rock, Hulu Kategoriler: Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com