Dizi Önerisi: 24

20 Ekim 2018 224 1 3

24 (2001-2014)

IMDB: 8,4/10

Tür: Gerilim, Aksiyon, Drama

Emmy ve Altın Küre ödüllü, gerçek zamanlı (her bölüm 1 saati anlatıyor), polisiye severlerin mutlaka izlemesi gereken bir diziden bahsedeceğim. Dizinin başrol oyuncusu Kiefer Sutherland. Dizi 9 sezon ve 9. sezon hariç her sezon 24 bölümden oluşuyor. Sadece 9. sezon 12 bölüm. Son sezonun farklı oluşu dizi son sezondan sonra 4 yıl ara vermesinden kaynaklanıyor. 4 yıl sonra 24:Live Another Day adında mini dizi tadında bir sezon daha çekiyorlar. Final sezonu 4 yıl sonrasında Londra’da geçiyor.  Bir de dizinin 2017 yılında bir spin-off dizisi çekildi; 24 Legacy. Fakat Kiefer Sutherland dizide sadece yapımcı olarak görev aldı. Bu sezon da son sezon gibi 12 bölümden oluşuyor. 12PM – 12 AM arasını anlatıyor. Bu arada dizinin video oyunu olduğunu da söyleyeyim.

Dizinin başrol oyuncusu kural tanımaz, Lost Boys dizisinden de tanıdığımız, Polat Alemdarın Kanada versiyonu, izledikçe öldürmeyen Allah öldürmüyor diyeceğniz Kiefer Sutherland (Jack Bauer). Bauer CTU (Counter Terirost Unit)’te saha ajanı. Olay Bauer etrafında dönüyor. Aksiyon heyecan seviyorsanız izlemenizi tavsiye ediyorum.  Her bölümün başında “the following takes place between 3 AM – 4 AM” sözlerini Bauer’ın karizmatik sesinden duyacaksınız.

 

jack bauer ile ilgili görsel sonucu

Carlos Bernard (Tony Almeida) dizinin başrol oyuncusu kadar ön planda tutulan Bauer’ın can dostu. Özel ajan olan Almeida en az Bauer kadar sevilen bir karakter. 3. ve 7. sezonda ön plana çıkıyor. 5. sezonun yarısında diziden ayrılıp 7. sezonda tekrar geri dönüyor. Zaten 7. sezonda Almeida geri döndükten sonra reytinglerde yükselme oluyor.

tony almeida ile ilgili görsel sonucu

Kategoriler: Öneri, Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Ilgaz Üzümoğlu

Geleceğin makine mühendisi. Doğasever ve hayvansever.

Yorumlar
  1. -

    yılların efsane dizisi

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com