DC Comics'in Yeni Yıldız Adayı Shazam Kimdir ve Filmin Fragmanı Nasıldı? (DC Eski Güzel Günlerine Geri Mi Dönüyor?)

DC Comics’in Yeni Yıldız Adayı Shazam Kimdir ve Filmin Fragmanı Nasıldı? (DC Eski Güzel Günlerine Geri Mi Dönüyor?)

25 Temmuz 2018 532 0 1

DC’nin şu sıralar sıkıntılı durumda olduğunu biliyoruz. Çünkü çıkardığı filmler gişede de, izleyenlerin beğenisini kazanma konusunda da hep hüsrana uğradı. Hele son filmleri Justice League yönetmen Zack Snyder kızının ölümü ile ayrılması, kesilen ve yeniden çekilen sahnelerin filme eklenmesi ve ortaya çıkan set sorunları sonucu hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu sırada da Marvel başarıdan başarıya koşmuş ve Avangers Infinity War filmi ile zirveye yerleşmişti.

Comic Con 2018’den sonra DC’nin tekrar iyi olabileceğine dair umutlarımız var. Çünkü bomba gibi iki tane fragman yayınladılar. Bunlardan bugün Shazam adlı filmi ele alacağım. 5 Nisan 2019 tarihinde vizyona girecek filmden Comic Con’a özel yaklaşık üç dakikalık bir fragman yayınlandı ve ben fragmana bayıldım. Fragmandan anladığım bazı şeyler var.

Shazam çizgi roman okuyanların bildiği ve çok sevdigi bir karakter. Bilmeyenler için pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum çünkü karakterin nasıl ortaya çıktığını bize anlatacakları belli. Shazam’ı Zachary Levi, çocuk halini Asher Angel, ve Dr. Thaddeus Sivana’yı Mark Strong canlandıracak. Oyuncu kadrosunun kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Komedi konusunda özellikle Marvel’a göre pek başarılı olamayan DC’nin bu kötü durumu Shazam filmi ile değiştirebilir çünkü fragmanda güldürme unsuru iyi kullanılmış. DC sahnelerin çekimi için çoğu zaman karanlık mekanları ve görüntüleri seçiyor. Bu tarzı seven de var sevmeyen de ama ortak karar Shazam filminde renkler uygun hazırlanmış ve karanlık ayarı gayet iyi. Sonuçta DC bu büyük konuşmamak gerek fakat ben bu filmden umutluyum ve vizyona girdiğinde kesinlikle gidecegim.

Shazam Batman veya Supermen gibi pek de bilindik bir karakter değil. O yüzden size biraz Shazam’den bahsedeyim. Fawcett City’nin sokaklarında büyümüş evsiz çocuk Billy Batson, bir gün gizemli biri tarafından gizli bir tünelden geçirilerek girişinde 7 Ölümcül Günah’ı temsil eden heykeller bulunan büyücü Shazam’ın mağarasına (The Rock of Eternity) götürülüyor. Billy’nin zor bir hayat yaşamış olan iyi bir genç olduğuna kanaat getiren büyücü, güçlerini Billy’e devrettikten hemen sonra hakkı rahmetine kavuşuyor. “Shazam!” diye bağırdıktan sonra yetişkin bir adama dönüşüp Shazam’ın güçlerini kullanabilen Billy, artık bir süper kahraman olmuştur. Peki güçleri nelerdir bu Billy kardeşimizin?

Solomon’un bilgeliği, geleceği hissetme, bütün dilleri bilme veya hayvanlarla konuşabilme yeteneğine sahiptir.
Herkül’ün kuvveti, çok güçlü ve Supermen gibi her yeri yakip yıkabilir.
Atlas’ın dayanıklılığı, güneşe bile belirli sürede dayanabilir bu aslan parçası karakter.
Zeus’un gücü, gücünün kaynağını Wonder Woman gibi Zeus sağlıyor.

Aşil’in cesareti, cesaretiyle ön plana çıkan Shazam her türlü dövüşe girebilir.

Mercury’nin hızı, bir Flash olmasa da Usain Bolt’tan 30 kat daha hızlı olduğunu söyleyebilirim.

 

Etiketler: Asher Angel, DC Comics, Mark Strong, Shazam, Zachary Levi Kategoriler: İnceleme, Sinema
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Can Turbay

Sıkıcı lise hayatından uzaklaşmak, yeni dünyaların kapısını aralamak için filmlere ve dizilere muhtaç olan bir genç arkadaşınız. Aslında tüm insanlığın tek ihtiyacı kendinden bir parça bulabilecek iyi filmler izlemektir.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com