Cumartesi 1 Film 1 Dizi

3 Kasım 2018 286 0 1

HOUSE OF CARD (2013-2018)

House of Cards 8,9 IMDB puanı olan bir dizi. Dizi 1989 yılında, Michael Dobbs tarafından yazılan House of Cards isimli kitaptan esinlenilmiş. 1990 yılında BBC’de 4 bölümlük bir mini dizi olarak yayınlandı. İlk olarak 1993 yılında To Play the King adında ikinci bir mini dizi daha çekilmişti.
Dizi Washington D.C. ’de geçiyor. Güney Karolina 5. bölgeden demokrat partiye seçilen Frank Underwood ve eşi Claire Underwood’un hikayesi anlatılıyor. Frank Underwood Amerika Dış İşleri Bakanı olarak atanmak isterken başarısız oluyor ve olaylar burda başlar. İstediği konuma atanamasa da Amerika Başkanı’nın güvenini kazanır. İstediği pozisyona ulaşmak için eşi Claire Underwood ile bu yolda her şey mübahtır diyerek acımasızca ve zekice planlar gerçekleştirerek amacına ulaşmaya çalışır.

EJDERHA DÖVMELİ KIZ (2012)

David Fincher yönetmenliğinde Robin Right’ın oynadığı “Man Som Hatar Kvinnor” isimli romandan uyarlanan bir hollywood filmi. Mikael Blomkvist (Daniel Craig), adını temize çıkartmak için kolları sıvar çünkü yanlış bir haber yaparak bir iş adamını suçlamıştır. Mikael iyi bir gazetice olmasına karşın bu olaydan sonra tamemen yalnız kalıp hapse girmek için can atarken beklemediği birşey ile karşılaşır. Vanger firmasunın başındaki Henrik Vanger, Mikael’den yıllar önce kaybolan yeğeni Harriet’i bulmasını istemektedir.

Kategoriler: Özel Dosya, Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Ilgaz Üzümoğlu

Geleceğin makine mühendisi. Doğasever ve hayvansever.

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com