Çok da Uzun Olmayan 5 Film Önerisi

17 Ekim 2018 536 0 1

Bazen film izlemek istediğinizde seçtiğiniz filmin iki buçuk saat olduğunu görünce üşenip izlemekten vazgeçersiniz, ya da zamanınız kısıtlıdır ve değerlendirmek istiyorsunuzdur, ya da bir şeyler izlemek istiyorsunuz ama kafanızı çok da yormak istemiyorsunuzdur…

İşte bu gibi zamanlarda size yardımcı olacak bir listeyle karşınızdayım!

1. Charlie iş başında (Charlie Bartlett)

Komedi, aşk, dram | IMDB 7.0

Süresi: 1sa 37dk

Zengin bir ailenin zengin çocuğu Charlie gittiği özel okullardan sürekli atılmaktadır Annesi onu son çare olarak bir devlet okuluna kaydetmek zorunda kalır. Charlie, bu sefer de okulunda bir nevi psikologluk yapmaya başlar.

Başrollerde 2016 yılında hayatını kaybeden Anton Yelchin, Robert Downey JR, Hope Davis, Kat Dennings gibi oyuncuların bulunduğu Charlie İş Başında filmi güzel bir mesajı olan güzel bir lise filmi. Boş zamanınız varsa izlemenizi öneririm.

2. Aylak Vampirler (What We Do In The Shadows)

Komedi | IMDB 7.6

Süresi: 1sa 27dk

Bir grup belgeselci, Yeni Zelanda’da yaşayan dört vampirin –Viago, Deacon, Vladislav, Petyr- hayatını belgesel yapmak için izin alır ve hayatlarına konuk olur. Modern yaşama ayak uydurmaya çalışan bu vampirlerin hayatları hiç de diğer filmlerdeki gibi değildir.

Thor:Ragnarok’u yöneten Taika Waititi’den efsane bir komedi filmi. Sizi dakikalarca güldüreceğine emin olabilirsiniz. Bu film kötü günlerinize ilaç gibi gelecek.

3. Şef (Chef)

Macera, komedi, dram | IMDB 7.3

Süresi: 1sa 55dk

Başarılı aşçı Carl Casper’ın hayatı, ünlü bir gurmenin blogunda yemeklerini sert bir dille eleştirmesiyle tepetaklak olur. Kariyeri düşüşe geçmişken eski eşinin önerisini kabul etmekten başka çaresi kalmaz: oğlu ve bir arkadaşıyla birlikte bir yemek kamyonu alıp şehir şehir gezmeye başlar.

Birazcık uzun da olsa arkadaşlık ve aile temalarını güzelce işleyen, izlerken içinizin ısınacağı bir film. Uzun uzun açıklamaktansa tatlı bir film olduğunu söylemek yeterli aslında. Yönetmenin ve başrol oyuncusunun Iron Man 1-2 filmlerinden tanıdığımız Jon Favreau olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

4. Sihirli şehir (City of ember)

Macera, aile, fantastik | IMDB 6.5

Süresi: 1sa 30dk

Lina ve Doon isimli iki çocuk gökyüzünün her daim karanlık olduğu Ember kentinde yaşarlar. Bu kent sadece lambalarla aydınlanmaktadır. Fakat bir gün enerjileri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalır ve şehir karanlığa gömülmeye başlar. Lina ve Doon da Ember kentinin gizemini çözmek için maceraya atılırlar.

Basitçe kurgulandığı için boş zamanınızda veya kafanızı dinlendirmek istediğiniz bir zamanda izlenebilecek bir film. Çerezlik olmasına rağmen izleyiciyi eğlendirmeyi başarıyor.

5. The Invisible Guest (Contratiempo)

Suç, gerilim | IMDB 8.1

Süresi: 1sa 46dk

Zengin iş adamı Adrian Doria, bir dağ otelinde yanında sevgilisinin cesediyle bulunur ve tutuklanır. Kendisine yardım etmesi için deneyimli bir avukat olan Virginia Goodman’a gider. Gerçekler ortaya çıkınca herkesin hayatı değişecektir.

Belki de bu listenin en bilindik ismi, yine de bu suç filminin daha çok izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Karakterleri sürekli güvenilirlikleri konusunda sorgulayacaksınız. Gerçekten ağzınızı açık bırakacak bir film olduğunu söyleyebilirim.

 

 

Etiketler: anton yelchin, aylak vampirler, charlie bartlett, charlie iş başında, chef, city of ember, contratiempo, hope davis, Jon Favreau, Robert Downey Jr., sihirli şehir, Taika Waititi, the invisible guest, What We Do in The Shadows Kategoriler: Liste, Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Yağmur Sevinç

Boğaziçi öğrencisi, çizgi roman ve kitap okuyucusu, dizi ve film izleyicisi, süper kahraman aşığı.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com