Çizgi Roman Önerisi: “Thanos Yükseliyor”

21 Eylül 2018 727 0 1

Sayfa sayısı: 120

Çevirmen: Tulgan Köksal

Yayınevi: Gerekli Şeyler

Kozmosun belası, perişanlığın eşsiz düzenbazı Thanos, trajedi, ihanet ve kaderin bu heyecanlı hikâyesinde hükümdarlığa yükseliyor. Ölüm ve yıkımın yarı-tanrısı nereden geldi ve daha da önemlisi, ne istiyor? Gerçek aşk, yalnızca bir çocuğun hayatının kan gölleriyle dolu olmasına yol açmayacak, ayrıca galaksinin çehresini Marvel Evreni’nin doğasını kökünden değiştirecek! 

(tanıtım bülteninden)

Avengers 4’e bir yıldan az vakit kalmışken, kötü karakterimiz Thanos hakkında daha fazla şey öğrenmek istemez misiniz? İşte Thanos Yükseliyor çizgi romanı tam burada size yardıma geliyor.

Thanos Yükseliyor için Thanos’un orijin hikayesi denebilir. Sadece beş bölümden oluşan bu nispeten kısa çizgi romanda Thanos’un yaptıklarının asıl sebebini öğreniyoruz, onu deliliğe sürükleyen neymiş, küçüklüğünde nasılmış, hepsini görüyoruz ve belki onunla empati bile kurabiliyoruz.

En başta, 2012’nin Temmuz ayında Marvel Comics, yazar Joe Keatinge ve çizer Richard Elson tarafından ortaya konulacak, Thanos’un geçmişinin anlatıldığı Thanos: Son of Titan adındaki bir çizgi romanın planlanma aşamasında olduğunu söylemişti. Fakat yayımlanma tarihinden önce iptal edilmişti ve projenin sahipleri Morbius: The Living Vampire adındaki bir çizgi romana yönlendirilmişlerdi. Bu sebeple çıkarılması Nisan 2013’e kadar ertelenen bu orijin hikayesi, hayranları beklettiğine değmiş diyebiliriz!

Çizgi roman yazar Jason Aaron ve çizer Simone Bianchi işbirliğiyle oluşturulmuş. Simone Bianchi’nin çizimine denecek bir şey yok, kendisi zaten daha önceden Green Lantern, Star Wars, Batman, X-Men gibi çizgi romanların da çizerliğini yapmış usta bir isim. Diğer yandan Jason Aaron da Jim Starlin’in oluşturduğu Thanos karakterinin hakkını vermiş ve ona unutulmaz bir hikaye yazmış. Deli Titan Thanos gibi bir karakterle empati kurabilmemiz, yazarın ustalığını bize bir nevi kanıtlıyor. Bu ikilinin elinden çıkan çizgi roman unutulmaz olmaz da ne olur?

Peki Thanos Yükseliyor, beklediğimiz yeni Infinity War filmi için bir spoiler mı? Değil!

Aksine, karakterin kişiliğini derinleştiriyor ve onu anlamamızı sağlıyor.

Bu çizgi romanın adı eğer size tanıdık geliyorsa, Marvel’ın Thanos Rising adındaki bir kağıt oyunu olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. 2-4 kişiyle oynanabilen bu tahta oyununda amaç Thanos tüm sonsuzluk taşlarını almadan onu engellemek.

Infinity Gauntlet ve Infinity Quest çizgi romanlarından önce okunması gereken Thanos Yükseliyor’u tüm Marvel severlere gönül rahatlığı ile önerebilirim!

Etiketler: Avengers, gerekli şeyler, Infinity War, jason aaron, Marvel, simone bianchi, Thanos Kategoriler: Çizgi Roman
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Yağmur Sevinç

Boğaziçi öğrencisi, çizgi roman ve kitap okuyucusu, dizi ve film izleyicisi, süper kahraman aşığı.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com