Cayır Cayır Bir Dizi “Peaky Blinders”

13 Ekim 2018 711 0 0

(Bu yazı kişisel görüş içerir.)

Peaky Blinders’ı bir hafta önce keşfettim su gibi aktı 4 sezon ne ara bitti hala anlayamadım, yeni sezonu bekliyorum çılgınlar gibi 2019’un bahar ayında bizlerle olacak. Suç/drama konulu dizimiz güneşin batmadığı topraklarda geçiyor, Britanya’da.

1920li yıllar, yani birinci dünya savaşı yeni sona ermiş. Dünya dengeleri tekrardan kurulurken, savaşı kazanan ve kaybeden çizgisinin sadece yönetici ve devlet bazında seyrettiği dönemde karşılıyor bizi yapım. Gri, çamurlu, metalik alevleriyle bizi içine alıyor Birmingham kenti. Bu kentin sokaklarında tek isme saygı duyuluyor ve şapkalar elde selam duruluyor Shelby ailesi namı-diğer ‘Peaky Blinders’. IRA, Komunist İşçiler ve Krallığın Polisleri. Bu üçlüye bir de bahis ortamının sürprizleri dahil edilince, Shelby ailesi için olaylar, bizim içinse muhteşem bir seyirlik çıkıyor ortaya.

Peaky Blinders Karakterler

Thomas Shelby :

Dizinin en önemli karakteri Tommy fucking Shelby’yi canlandıran Cillian Murphy’nin performansı takdire şayan. Çeşitli filmlerde yardımcı rollerde gördüğümüz Murphy, Peaky Blinders ile oyunculuğunun zirvesine çıkıyor. Çetemizin keskin zekası eski Madalyalı bir asker. O sigarasını pervasızca yakışı…

Arthur Shelby :

Peaky Blinders’ın ilk bölümlerinde onu ailenin lideri olarak görsek de, kontrolü kaybeder ve idareyi gönüllü olarak ortanca kardeşi Thomas Shelby’ye verir. Paul Anderson abimiz Arthur reyisi canlandırmakta.

Polly Gray :

Seviyorumm güçlü kadınları. Polly karakteri çok kilit bir karakter dizide dengeyi düzeni alttan alttan sağlayan güçlü bir kadın. O da diğer karakterler gibi yaşayan bir karakter. Helen McCrory Polly’e hayat vermekte.

Grace Burgess :

Bir barda çalışmak ister ve yeteneklerini gören bar sahibi kızı işe alır. Bu güzel kadının bu kötü barda neden çalışmak istediği gizemini korumaktadır. Oyuncu Annabella Wallis karakteri güzel bir şekilde hayat vermiştir. (Sevmiyorum seni)

Başmüfettiş Campbell :

Nefrett ediyorum bu dayıdan cidden. Bir soygun suçunu araştırmak için görevlendirilmiştir. Şehri bu yasa dışı örgütlerden temizlemek için yemin etmiştir. Oyuncu Sam Neill Başmüfettiş karakterine hayat veren oyuncudur.

John Shelby :

Boş beleş’in teki. Dizide hiçbir vasfı yok. Ağzında kürdanla geziyor olmasa da olurmuş. Karakteri Joe Cole canlandırıyor.

 

 

Jenerik gibi Jenerik: Red Right Hand ” – Nick Cave & The Bad Seeds

Yazar: Kübra Gafuroğlu

Etiketler: Cillian Murphy, Peaky Blinders Kategoriler: Dizi, İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com