Captain Marvel Hakkında 5 Gerçek

7 Eylül 2018 751 0 0

Merhaba!

2019’da kadınlar gününde vizyona girmesini beklediğimiz, başrollerinde Brie Larson, Samuel L. Jackson ve Jude Law gibi isimlerin olduğu Captain Marvel solo filminden ilk görüntüler sonunda geldi! Sevsek de sevmesek de merakımızın arttığını itiraf etmeliyiz.

Birçoğumuz Carol Danvers hakkında belli başlı şeylerden haberdarız. Örneğin onun bir pilot olması, NASA’da çalışmış olması, saçının sarı olması, güçlerini nasıl kazandığı, S.H.I.E.L.D‘da bir süreliğine Nick Fury‘nin yerini almış olması (re: Ultimate Power çizgi romanları), kostümü… Bunlar belli başlı detaylar.

Bu yazımda biraz daha detaya inmek istedim.

İşte Captain Marvel hakkında bilmediğinizi ve benden öğreneceğinizi umduğum birkaç şey!

1-Captain Marvel, Age of Ultron ve Jessica Jones’ta gözükecekti!

Age of Ultron filminin sonunda Avengers binasına uçması planlanan Captain Marvel için CGI şablonları bile hazırdı. Fakat Kevin Feige bunun Carol Danvers için haksızlık olacağını ve onun tamamen hazır olduğunda seyirci karşısına çıkması gerektiğini söyleyerek cameoyu engelledi ve Captain Marvel için hazırlanan şablonu Scarlet Witch’te kullandılar.

Çizgi romanlarda en yakın arkadaşı olarak gördüğümüz Jessica Jones’un dizisinde aslında büyük bir rol alması planlanıyordu. Melissa Rosenburg’un dediğine göre, dizi ABC Network kanalı için hazırlandığında Patsy Walker yerine Carol Danvers kullanılmış fakat Netflix’e geçince ve MCU’da değişiklikler yapılınca yerine başkasının geçmesinin  daha uygun olacağını düşünmüşler.

2.Carol Danvers, Daily Bugle’da çalıştı!

Daily Bugle’ın dergi departmanında yayınlanan Women’s Magazine adlı kadın dergisinin içeriğini beğenmeyen Jameson, başyazarı işinden kovar ve onun yerine Carol Danvers’ı işe alır. Dergi aslında kadınlar için kariyer önerileri, ropörtajlar ve kadınların problemlerini içerirken Jameson bunun değişmesi ve içeriğinin sadece diyet önerileri, son moda kıyafetler ve yemek tarifleri olması gerektiğini söyler. Carol Danvers, tabii ki bu öneriyi dikkate almaz ve dergiyi eskisi gibi çıkartmaya devam eder. Jameson’la sürekli tartışan Carol Danvers sonunda işinden atılır.

Evet, yani Carol Danvers sadece Bugle’da çalışmadı; oradan kovuldu! Size birini hatırlattı mı? İpucu, kırmızı, siyah, örümcek.

3.18 yaşındayken askere katıldı!

Küçüklüğünde astronot olmayı hedefleyen Carol Danvers, babasının gözünde iki küçük erkek kardeşiyle eşit duruma gelebilmek için çok çalışmıştır. Fakat babası kadınların bu tür işler yapmasını desteklemediği için onu dikkate almaz. Öyle ki finansal durumu yüzünden sadece bir çocuğunu üniversiteye gönderebilecektir ve Carol’un notları kardeşlerinin notlarından çok daha iyi olmasına rağmen kardeşi Steve’i gönderir.

Carol Danvers 18 yaşına girdiğinde babasına sırtını döner ve hava kuvvetlerine katılır. Kısa zamanda büyük işler başarır ve Nick Fury, Wolverine, Benjamin Grimm gibi önemli isimlerle birlikte çalışmaya başlar.

4.Kostümü beğenilmemişti!

Evet, ilk kostümü güçlerini aldığı Kreeli Mar-Vell’in kostümünün bir benzeriydi. Göbeğini kapatmayan ve vücudunun büyük kısmını açıkta bırakan kostüm kullanışsız olması ve Mar-Vell’in kostümünün çok daha garip bir versiyonu olması sebebiyle eleştirildi ve daha sonra değiştirildi. Yerini bilinen ve sevilen siyah-sarı şimşekli kostüme bıraktı. Bu siyah kostümü yapmasında ona yardımcı olan Janet Van Dyne yani The Wasp’ı da unutmamak lazım! Tabii daha sonra bu kostüm de değişti ve yerini filmde de göreceğimiz kırmızı-mavi-sarı kostüm aldı.

5.Birçok grupta yer aldı!

Carol Danvers’ın MCU’ya yansıyan ve yansımayan birçok süper kahraman topluluğunun içinde yer aldığını, almasa da onlarla birlikte çalıştığını biliyor muydunuz? Bu topluluklardan sadece bazıları şunlar: Avengers, New Avengers, Mighty Avengers, Defenders, X-Men, Guardians of the Galaxy, the Ultimates. Bence artık Carol’un grup çalışmalarının bir numaralı ismi olduğunu söyleyebiliriz.

Etiketler: Avengers, Brie Larson, Captain Marvel, Marvel, mcu Kategoriler: Çizgi Roman
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Yağmur Sevinç

Boğaziçi öğrencisi, çizgi roman ve kitap okuyucusu, dizi ve film izleyicisi, süper kahraman aşığı.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com