Californication Dizisi Tanıtım

14 Şubat 2018 385 0 0

Pek çok insan tarafından bilinmeyen bir dizi olan Californication konusu ve senaryonun işlenişi açısından çoğu diziden farklı bir seridir. Ve izlerken insanda her türlü duyguyu yaşatma yeteneğine sahip gerçekten enteresan bir dizidir.

Kısaca dizinin konusundan bahsetmek gerekirse:

X-Files‘ı izleyenlerin çok yakından tanıyacağı David Duchovny  yazdığı kitapla büyük başarı yakalamış, ancak şimdilerde yazma konusunda tıkanıklık yaşayan sorunlu yazar Hank Moody‘i canlandırıyor. Başrol karakterimiz yazdığı bir kitabının filme çekilmesi için Los Angeles’a taşınıyor. Ancak Hank’in işiyle ilgili problemleri, hâlâ unutamadığı eski sevgilisi Karen (McElhone) ve 13 yaşındaki kızları Becca‘yla (Martin) olan ilişkilerini daha da karmaşıklaştırıyor. Durum umutsuz gibi görünse de Hank, hayatın tadını çıkarmayı biliyor ve tüm zaaflarına alkol, uyuşturucu ve kadınlar açık yüreklilikle sahip çıkıyor.

Seri 13 Ağustos 2007‘de ilk bölümünü yayınladı ve 7 muhteşem sezonun sonunda 29 Haziran 2014‘te final yaptı.

Bazen diziyi izlerken çok güldüğünüz bir anının sonunda bir anda hüzünlü ve karamsar bir moda girebiliyorsunuz. Bu açıdan gerçekten çok farklı bir yapım. Genel olarak her bölüm bize ufak tefek dersler ve öğütler veriyor çok belli etmeden.

Yani daha fazla bir şey söylemek istemiyorum spoiler olmasın diye. Tek tavsiyem diziyi yavaş yavaş (biraz zor ama) izlemeniz. Aksi takdirde bitince büyük bir boşluğa düşüyorsunuz. İyi Seyirler !

Etiketler: David Duchovny, The X-Files Kategoriler: Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com