Bozkır Sinemalarda!

8 Eylül 2019 87 0 0

Görüntü yönetmenliğini Mirsaç Heroviç’in yaptığı, yapımcılığını, yönetmenliğini, senaristliğini ve müziğini Mehmet Tanrısever’in üstlendiği dram filmi Bozkır sinemalarda.

Abdullah ile Çolak Ziya, Konya’nın Bozkır ilçesinde yaşayan iki yakın arkadaştır. Geçimlerini silah satarak hayat mücadelesi verirler. Hayatta her şeyden önce mertlik, namus ve şerefe önem veren Abdullah ve Çolak Ziya, bir gün asker arkadaşları Testici Bekir’in evine ziyarete giderler. Testici Bekir evde yoktur ve onlarla arkadaşlarının eşi Süheyla ilgilenmektedir. Çolak Ziya, genç kadını yalnız bulduğu bir esnada, ona tacizde bulunur. Abdullah’ın gelmesi ile kaçmaya başlayan Çolak Ziya, Bozkır’ın ıssız tepesine geldiğinde, Abdullah’ın sıktığı kurşunu ile ölür. Büyük bir pişmanlık ve öfke içerisinde olan Abdullah, adalete teslim olmaya karar verir. Abdullah hapishanede zor günler geçirir. Sözlüsü Emine’ye kavuşma umuduyla, suçunu inkar etmeye karar verir. Bozkır kabadayısı olan Erol Kara suçu üstlenir ve Abdullah serbest kalır.

Yurt dışından onlarca ödüle layık görülen ve bunların arasında bulunan film içlerinde Calcutta International Cult Film Festival, Asian Cinematography Film Awards, Euroasia International Film Festivallerinin içinde bulunduğu toplam 52 festivalden ödül aldığı biliniyor. Fakat bu kadar ödülü nasıl aldığı da şimdilik havada duruyor.

Son olarak film hakkında konuşan Tanrısever, “Gerçek yaşanmış bir öyküdür, zannedersem iki film de Guinness Rekorlar Kitabına girecek. Dünyadaki 100 eser içerisinde ilk 30’a gireceğini ümit ediyorum. 100 ödül olduğu zaman ilk 30’a girme durumu oluyor” dedi.

Kategoriler: Öneri, Sinema, Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Ilgaz Üzümoğlu

Geleceğin makine mühendisi. Doğasever ve hayvansever.

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com