Benedict Severlere Parade’s End İnceleme

3 Ağustos 2018 306 0 0

Porselen fincanlarımıza çayımızı koyup, bir İngiliz edasıyla yudumladıysak ,”Parade’s End” ne imiş, kimler varmış konuşalım!

  HBO ve BBC ortak yapımı olan ve Ford Madox‘un kitap serisinden uyarlanan bu 5 bölümlük mini dizi 1. Dünya Savaşı döneminde bir aşk üçgeninden bahsediyor. Benedict Cumberbatch ise başrolde, sarı saçları, mavi gözleri ve İngiliz aksanıyla yine tam bir beyefendi. Onunla birlikte aşk üçgenin diğer üyeleri ise karısı Sylvia(Rebacca Hall) ve aşık olduğu kadın Valentine Wannop(Adelaide Clemens).

 

 Cristopher nasıl beyefendi bir aristokratsa karısı da tam tersi bir yaramaz sosyete. Onu aldatmasına rağmen bu zalim rolüyle izleyiciye  kendini sevdiren bir kadın olduğu ise gerçek. Oyunculuklar haliyle fevkalade ve insana ”N’olur biraz daha devam etsin!” cümlesi kurdurtuyor.

Tabii aksiyon ve macera sunmuyor sizlere, ağır ilerleyen damıtılmış bir hikaye. Bir savaş var ve aynı anda kendisini aldattğı halde karısına sadık kalan, oğlunun babasının kim olduğunu bile bilmediği halde onun geleceği için dertlenen, aşık olduğu kadına bir türlü kavuşamayan bir adam var.

 

Tür olarak ilginizi çekmese bile mutlaka Benedict için izleyip, pişman olmayacağınızı açıkça söyleyebilirim. Bana izlerken Pride and Prejudice(Aşk ve Gurur)’in verdiği hissiyatı verdi. Aşağıdaki fragman videosuna tıkladığınızda nasıl bir hava olacağını kestirebileceğinizi umuyor, çayınızdan bir yudum daha alırken keyifle bu mini diziyi izlemenizi tavsiye ediyorum.

 

 

 

 

 

Etiketler: BBC, Benedict Cumberbatch, HBO Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Hafize Sabah

Moda, tasarım, resim, müzik, kitap, dergi, fotoğraf, dizi ve filmlerle fazlasıyla münasebet içinde olan kimse.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com