Ben Affleck’in Fişi Çekildi! Ben Affleck’siz Batman Filmlerine Hazır Olun

31 Ocak 2019 339 0 2

Süper kahraman filmlerinin mihenk taşı olarak görülen The Dark Knight serisi DC’nin en başarılı işlerinden biridir. Yönetmen koltuğunda Nolan’ın oynadığı ve Batman’e Christian Bale’in hayat verdiği The Dark Knight gerçekten izleyiciye seyir zevki veren bir yapımdı. Üç filmlik seri tamamlandığında DC “duraklama dönemi” diye adlandırabileceğimiz bir sürece girdi. Yapılan değişiklikler arasında da Batman rolünü Christian Bale’den alıp Ben Affleck’e verdiler. Bu değişiklik kimini mutlu etti kimini mutsuz. Kanaatimce The Dark Knight’taki Bruce Wayne, Jim Gordon, Alfred Pennyworth üçlüsünü bozmak büyük bir yanlış oldu. Sadece Christian Bale’i şutlamalarını demiyorum Gary Oldman ve Micheal Caine de karakterleriyle birebir özdeşleşmişti.

Maalesef değişikliğe gidildi ve roller dağıtıldı. Ben Affleck de dediğimiz gibi yeni Batman oldu; Batman V Supermen, Suicide Squad ve Justice League filmlerinde karşımıza çıktı. Filmler genel olarak kötü olsa da biz Ben Aflleck’in oyunculuğunu ve karakterle birleşimini beğendik. Hatta yeni bir solo Batman filminde Ben abimizin hem yönetmen hem senarist hem de başrol olacağını öğrendiğimizde işte Batman’a yakışır bir adam dedik. DC iyi mi yaptı kötü mü yaptı bilmiyorum ama yeni Batman filminin gösterim ve detayları açıklandığında Ben Aflleck’in bundan sonra Batman’i canlandırmayacağı açıklandı. Aslında yeni Bruce Wayne yeni yeni alışırken (yanlış anlaşılmasın zorunlu bir alışma değil olumlu gelişen bir alışma) bu değişiklik Ben’in yerine getirilecek kişiye göre değişir ama riskli bir iş olduğunu söyleyebiliriz.


Batman serisinin devam filmi için gösterim tarihi açıklandı. Yeni Batman filmi 25 Haziran 2021’de gösterime girecek. Ayrıca filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Matt Reeves yapacak. Ben Afleck Twitter’dan attığı bir tweet ile yeni filmin duyurusunu yaptı.

Kategoriler: Sinema
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Can Turbay

Sıkıcı lise hayatından uzaklaşmak, yeni dünyaların kapısını aralamak için filmlere ve dizilere muhtaç olan bir genç arkadaşınız. Aslında tüm insanlığın tek ihtiyacı kendinden bir parça bulabilecek iyi filmler izlemektir.

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com