Battlestar Galactica Yapımcısından Yeni Bilimkurgu Dizisi Yolda!

Battlestar Galactica Yapımcısından Yeni Bilimkurgu Dizisi Yolda!

16 Aralık 2017 333 0 0

Yeniden çekildiği 2003 – 2009 yılları arasında dünyanın en çok izlenen dizilerinden birisi olan popüler bilimkurgu serisi Battlestar Galactica’nın arkasındaki isimden benzer dizi haberi geldi.

Syfy kanalında yayınlanan Battlestar Galactica’nın prodüktörü Ronald Dowl Moore, şimdi de Apple TV için bir uzay draması kaleme alıyor. Henüz resmi adı açıklanmayan projenin sır gibi saklanan konusu, ‘eğer küresel uzay yarışı hiçbir zaman sonlanmamış olsaydı neler olurdu’ sorusunun cevabı üzerine inşa ediliyor.

Fargo’nun başyapımcıları Matt Wolpert ve Ben Nedivi’nin de yer alacağı dizinin çekimlerine 2018’de başlanması hedefleniyor. Yeniden ele aldığı Battlestar Galactica ile uzay dizilerinde çığır açan Moore, bazı Star Trek (Uzay Yolu) yapımlarında da kalem oynatmıştı.

İlk kez 1978’de Glen A. Larson tarafından yaratılan Battlestar Galactica serisi, o dönem sadece bir sezon yayınlanmış, 1980 yılında da Galactica 1980 adıyla 10 bölüm daha ekranlarda yer almıştı.

Kaynak

Etiketler: Battlestar Galactica, Ronald Dowl Moore Kategoriler: Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com