Babalarla İlgili Unutulmaz Filmler

12 Haziran 2019 188 0 0

Babalar Günü’ne yaklaştığımız  günlerde, sizler için baba ve çocuk ilişkisini işleyen filmleri derledik. 16 Haziran günü ailece oturup izleyebileceğiniz filmler için listemize gelin birlikte bakalım:

1. Starbuck (Benim 533 Çocuğum Var) Daha önceden bağışladığı spermlerden 533  çocuğu olduğunu yeni öğrenmiş olan David, çocuklardan birçoğunun kendisini bulmak için dava açtığını öğrenir. Çocukları tek tek tanımaya çalışan David’in eğlenceli hikayesini zevkle izleyeceksiniz.

2. No se Aceptan Devoluciones (Çocuk Büyütme Rehberi)

Yakın zamanda Türk uyarlaması da yapılan No se Aceptan Devoluciones, eski sevgilisinin kapısına bir gün bebek bırakmasıyla hayatı değişen Valentin’in hayatını konu almaktadır.

3. Dangal

Hint milli güreşçiler Geeta Phogat ve Babita Kumari’nin gerçek öykülerinin anlatıldığı film Dangal filminin, başrol oyuncusu Aamir Khan. Kendi tecrübelerini aktarmak için erkek çocuk sahibi olmak isteyen Mahavir Singh’in hep kız çocuğu olmuştur. Günün birinde, kızlarındaki potansiyeli fark edince, onları bir erkek çocuğu gibi güreşe hazırlamaya başlar.

4. Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo)
Küçük büyük herkesin severek izlediği Finding Nemo, okyanusta kaybolan oğlunu bulabilmek için türlü fedakarlıklar yapan bir babayı anlatmaktadır.

5. Garip
Bir Kemal Sunal klasiği olan Garip, sandal içerisinde bulduğu küçük bebeğe sahip çıkan Kemal’in hikayesini konu alır. Fatoş ismini verdiği güzeller güzeli küçük kız, bir gün şöhretin kapılarını araladığında gerçek ailesi ortaya çıkacaktır.

6. La Vita e Bella (Hayat Güzeldir) İkinci Dünya Savaşı’nın yahudiler üzerindeki yıkıcı etkisini beyaz perdeye en iyi uyarlayan filmlerden biri olan La Vita e Bella, oğlunun bu durumdan etkilenmemesi için her şeyi göze alan bir babayı anlatıyor.

7. Babam ve Oğlum
Deniz  babasıyla birlikte, dedesinin yanında bir kasabada yaşayacaktır. Deniz’in babası Sadık ve dedesi yıllardır küstür. Sadık’ın dönüş sebebini anlamlandıramayan aile bir yandan çok mutluyken diğer yandan tedirgindir de. Dram denilince akla gelen ilk filmlerden biri olan Babam ve Oğlum, izleyen herkesi derinden etkileyecektir.

8. I’m Sam (Benim Adım Sam)Jessie Nelson tarafından yönetilen film, yedi yaşındaki bir çocuğun zekasına sahip olan Sam Dawson’ın hikayesini konu alıyor. Karısı tarafından terk edilerek, ufacık bebekle baş başa kalan Sam için, kızı yedi yaşına geldiği zaman asıl zorluklar başlıyor.

9. The Pursuit of Happyness (Umudunu Kaybetme)Will Smith’in başrol olduğu filmin konusu ise, Chris Gardner  iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir aile babasıdır. Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher’ın annesinin sürekli baskısı altında direncini kaybetmek üzeredir.

10. Big Daddy (Süper Baba)

Adam Sandler’ın başrolünde olduğu Big Daddy, arkadaşının çocuğunu evlat edinen Sonny’nin hikayesini konu alır.

Etiketler: Babalar Günü, Babam ve Oğlum, Çocuk Büyütme Rehberi, Dangal, I am Sam, Starbuck Kategoriler: Liste
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Alev Ateş

Sadece 22.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com