Az Bilinen Korku-Gerilim Filmi Önerileri

7 Şubat 2019 821 0 -1

Popüler olan filmlerden sıkılanlar için, az bilinen 10 korku-gerilim filmi:

Haunter (Hayaletli Ev- Girdap)Lisa ve ailesi bir güne hapsolmuştur. Her gün aynı olayları yaşayan ailede bunun tek farkında olan kişi Lisa’dır. Bu durumu düzeltmek için harekete geçen Lisa, aslında birileri tarafından izlendiğini fark eder.

Village of the Damned (Lanetliler Kasabası)1995 yapımı filmde, kasaba sakinleri gün ortasında nedeni bilinmeyen bir şekilde birkaç saatlik uyuya dalar. Olayın ertesi gününde, kasabadaki bütün kadınların hamile oldukları anlaşılır. Çocuklar doğduğunda ise kasabada garip olaylar yaşanmaya başlar.

The Haunting in Connecticut (Lanetli Ev)Gerçek bir olaydan esinlenildiği söylenen film, oğulları kanser olan Campbell ailesinin, hastaneye yakın olan yeni bir eve taşınmasını konu alır. Tabii ki taşındıkları evin, normal bir ev olmadığını fark etmeleri uzun sürmez.

The Boy (Lanetli Çocuk)Yaşlı çift büyük bir yangında kaybettikleri çocukları yerine, gerçek boyutlarda olan oyuncak bir bebeğe anne-babalık yapmaya başlarlar. Çocukları için eve aldıkları bakıcıya tatile çıkacaklarını söyleyen çift, bakıcının eline yapması ve yapmaması gerekenlerin bulunduğu bir liste verir. Durumu saçma bulan bakıcının listeyi önemsememesi ile olaylar başlar.

The Fourth Kind (4. Tür)Gerçek olaylardan esinlenerek yapıldığı iddiası bulunan film, 1960’lı yıllarda insanların iz bırakmadan kaybolmaları ve olayların asla çözülememesini konu alır. Film sırasında gerçek(!) ve sahte olan sahneler iki ayrı şekilde gösteriliyor. Her baykuş gördüğünüzde aklınıza bu filmin gelmemesi neredeyse imkansız.

Before I Wake (Kabustan Gelen)Genç bir çift evlat edinirler. Çocuğun rüya görürken, gördüğü her rüyanın gerçek olduğunu fark eden çift, bunu çok güzel bulur. Çünkü evde kelebeklerin uçmasını çok tatlı bulurlar. Her şey güzel giderken çocuğun kabus görmeye başlaması, durumları korkutucu hale getirir.

Shutter (Resimdeki Hayalet)Yeni evlenen bir çift, Japonya’ya taşınmaya karar verirler.  Tokyo’da moda çekimleri yapma hayali kuran çift yolda birine çarpıp ölümüne sebep olurlar. Kendilerine geldiklerinde cesedi bulamazlar. Tokyo’ya varıp fotoğraf çekimine başladıklarında ise fotoğraflarda garip lekeler fark etmeye başlarlar. Olayın üzerine gittiklerinde, durum oldukça garipleşecektir.

Lights Out (Işıklar Sönünce)Film, Rebecca’nın ailesine dadanan kötü bir varlığın gizemini çözmeye çalışmasını konu almaktadır. Karanlığı seven bu canlıdan kurtulmak pek de kolay olmayacaktır. Kısa filmi de bulanan Lights Out, gerilimin doruklarına çıktığımız bir film.

Grave Encounters (Mezar Buluşmaları)Grave Encounters adlı program ekibi, garip seslerin duyulduğu iddia edilen eski bir akıl hastanesinde bir gün geçirmeye karar verirler. Bu kararın doğru olmadığını anlamaları uzun sürmez. İkincisi de çekilen film, oldukça ilgi çekici.

Sinister (Lanet)Listedeki filmler arasında en bilindik olanı bu sanırım. Ethan Hawke filmin başrolleri arasında. Film, daha önce bir ailenin öldürüldüğü eve taşınan başka bir aileyi konu almaktadır. Ellison (Ethan Hawke), tavan arasında garip bir kutu bulur. Kutunun içerisinde kasetler vardır. Kasetleri izlemesi ile olaylar başlar.

Etiketler: Gerilim, Korku Kategoriler: Liste
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Alev Ateş

Sadece 22.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com