Avengers 4’te Peter Parker, Wakanda’ya Gidebilir!

18 Eylül 2018 524 0 0

Avengers 4 için yayımlanan bir oyuncu ilanı, Tom Holland’ın Spider-Man karakterinin Wakanda’da Dora Milaje ile buluşması olasılığını güçlendirdi. 2018’de yaptıkları üç başarılı filmden sonra Marvel Sinematik Evren 2019’u hepimizin heyecanla beklediği Captain Marvel ile başlatacak. Bununla beraber, MCU’nun en beklenen filmi Avengers 4’ün yıl ortasında yayımlanması bekleniyor. Marvel Stüdyosu‘nun serisinin yirmi ikinci filmi, üç phase boyunca anlatılan hikayeyi sona erdirecek ve phase 3’ü sonlandıracak. Bu yüzden Avengers 4’ten birçok orijinal MCU karakterinin hikayesini bitirmesini beklediğimizi söylebiliriz, Robert Downey JR’ın Iron Man’i ve Chris Evans’ın Captain America’sı gibi.

Ek olarak, Avengers 4 Infinity War’ın bıraktığı yerden devam ederek Avengers’in Deli Titan Thanos (Josh Brolin)’a karşı olan savaşını devam ettirecek. Hayranların da hatırlayacağı üzere Infinity War evrenin yarısının (ve onlarla beraber Black Panther, Spider-Man, Doctor Strange ve Guardians of the Galaxy ekibinin büyük bir çoğunluğu başta olmak üzere birçok süper kahramanın) yok olmasıyla bitmişti. Buna rağmen Avengers 4 filminde bu karakterlerin geri döneceğini biliyoruz. Şimdi Avengers 4 yeniden çekimlerinin de başlamasıyla bir oyuncu ilanı filmde görebileceğimiz sahnelerden biri için ipucu niteliğinde.

Project Casting’e göre, Spider-Man’in sadece Wakanda’ya gidecek olması değil, Dora Milaje ile tanışacak olması büyük bir ihtimal. İlan, Mary Lou filmi adı altında (ki bu Avengers 4 için bir kod isim) “atletik yapılı, saçları kazılı Afrikalı-Amerikan kadınlar” arıyor, ki bu da muhtemelen Dora Milaje için figüranlar demek oluyor. İkinci ilan ise “1,62-1,65 boylarında, beyaz, 18-40 yaşlarında, 56-65 kiloları arasında” bir dublör aranması ile alakalı. Bu iki ilanın da aynı sahne için aranıp aranmadığı kesin değil, zira figüranların çekimleri 11 Eylül’de olacak olsa da dublör için bir çekim tarihi belirtilmemiş.

İlk ilan kesinlikle Dora Milaje üyeleri için, ikincisiyse daha belirsiz. Fakat belirtilen özellikler bize Peter Parker’ı anımsatıyor. MCU kahramanları arasında Holland en kısalar içinde ve kesinlikle diğer aktörler  içinde en zayıf olanı. Böylece aranan özellikler en çok Spider-Man’e uymuş oluyor- tabii eğer henüz tanışmadığımız yeni bir karakter gelmeyecekse.

Avengers 4 yeniden çekimlerinin daha fazla Wakanda sahnesi içereceği dedikodularıyla bu bilgileri birleştirirsek, Spider-Man’in Afrika’ya gidiyor olduğunu çıkarabiliriz. Shuri’yi oynayan Letitia Wright’ın Star Lord (Chris Pratt) ile çekim yaptığını söylemesi üzerine bu pek sürpriz olmadı. Infinity War’da olduğu gibi Avengers 4’te de Wakanda operasyonlar için bir üs olmuş diyebiliriz.

Tabii ki Spider-Man’in Wakanda’ya gidişi, “Bilim kardeşleri” Tony Stark ve Bruce Banner’ın yerini alacak olan Avengers’ın en genç üyeleri Peter Parker ve Shuri için uzunca süredir beklediğimiz buluşmanın gerçekleşmesi demek oluyor. Hayranlar Tony, Bruce ve Peter’ın MCU’daki en zeki insanla tanışmasını uzunca süredir bekliyordu ve bu yeni ilanlar Avengers 4’te çok beklenen sahnenin yer aldığı ihtimalini güçlendiriyor.

kaynak

Etiketler: Avengers, Black Panther, dora milaje, Iron Man, Marvel, mcu, Robert Downey Jr., Spiderman, Tom Holland, Wakanda Kategoriler: Sinema
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Yağmur Sevinç

Boğaziçi öğrencisi, çizgi roman ve kitap okuyucusu, dizi ve film izleyicisi, süper kahraman aşığı.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com