Arkadaş Gruplarını Anlatan Diziler

12 Kasım 2018 2462 0 2

Bazı dizileri izlediğimizde; ya o dizideki arkadaş grubuna özenir ya da aynı kendi arkadaş grubumuz gibi olduğunu düşünürüz.  İzlerken bu hisleri yaşadığımız dizileri sizler için derledik. İyi seyirler!

1- Friends (1994-2004)/ IMDB:8.9

Friends; 20’li yaşlarında olan; karakterleri ve hayat hikayeleri birbirinden farklı 3’ü kadın ve 3’ü erkek olan bu 6 gencin New York’ta yaşadıkları komik ve hayat dolu maceralarını anlatıyor.Birlikte kâh üzülüyorlar kâh gülüyorlar. Olayların çoğunu sürekli vakit geçirdikleri Central Perk Cafe’de yaşıyorlar. Çekimleri 10 yıl süren bu yapımda, karakterlerin yaşları da dizi süresince gerçek hayatla aynı şekilde büyütülmüş ve hayat hikâyeleri bu duruma göre şekillendirilmiştir.

2- Seinfield (1989-1998)/ IMDB:8.9

Jerry Seinfield ve arkadaşları George Costanza, Elaine Benes ve Cosmo Kramer‘ın günlük hayatta ki komik maceralarını konu alıyor.

Jerry bir komedyendir. Arkadaşı George ise girdiği her işi batıran, yalancı, her zaman kaybeden bir adamdır. Elaine ise zamanında Jerry ile çıkmıştır ve yakın arkadaş olarak kalmışlardır. Dürüstlüğü sebebiyle sürekli başını belaya sokar, erkek arkadaşlarından ayrılmak zorunda kalır. Dizinin en çatlak karakteri ise Jerry’nin kapı komşusu Kramer’dır. Jerry’nin evini kendi evi gibi kullanmasıyla ve kapıdan girip direk buzdolabına yönelmesiyle meşhurdur.

3- Freaks and Geaks (1999-2000)/ IMDB:8.8

Lindsay Weir ve küçük kardeşi Sam Weir’in aile ve lise hayatını işliyor. Lindsay başarılı bir lise öğrencisidir. Notları oldukça iyi ve okulun matematik kulübindedir Fakat babaannesinin bir gün beklenmedik bir şekilde ölmesiyle hayatını sorgulamaya başlar. Hayatı tecrübe etmeye ve yeni şeyler keşfetmeye çalışan Lindsay, eski arkadaşlıklarından sıyrılır ve herkesin Freak dediği grupla takılmaya başlar.

Freak tayfası da sürekli dersleri asan ve ot içip kafa bulan insanlardan oluşuyor. Değiştirdiği arkadaş çevresiyle kendi de değişmeye başlayan Lindsay, ailesi ve eski arkadaşı Millie tarafından yadırganmıştır. Dizinin sloganı ‘Lise hakkında hatırlayıp da unutmayı seçtiğiniz her şey‘ dir.

4- It’s Always Sunny In Philadelphia (2005- )/ IMDB: 8.8

Kurdukları küçük ekibe verdikleri “The Gang” ismi ile kendilerinden bekleneni bırakalım çok çok daha azını veremeyen bir arkadaş grubunun başına gelenleri ve yaşadıkları maceraları anlatmaktadır. Kendilerine “çete” şeklinde hitap eden gruba Deandra ve Dennis Reynolds, üvey babaları Frank ve arkadaşları Charlie ve Mac eşlik etmektedir.

5- How I Met Your Mother ( 2005-2014)/ IMDB:8.3

Dizi, 2030 yılında, Ted Mosby‘nin çocuklarına anneleri (kendi eşi) ile nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlar. Bob Saget’in seslendirmesiyle asıl karakteri Ted “Size annenizle nasıl tanıştığımı anlatacağım.” der ve dizi 2005 yılına döner. Dizide aynı zamanda Ted Mosby‘nin arkadaşları olan Marshall Eriksen, Barney Stinson, Lily Aldrin ve Robin Scherbatsky karakterleride anlatılmaktadır.

6- The Big Bang Theory (2007-)/ IMDB: 8.2)

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde çalışan iki ev arkadaşı; deneysel fizikçi Leonard Hofstader ve Sheldon Cooper ile onların enstitüden doktorası olmayan uzay mühendisi ve tuhaf iş arkadaşı Howard Wolawitz ile onun en iyi arkadaşı Hintli Rajesh Koothrappali kendi garip dünyalarında zamanlarını bilim, bilim kurgu filmleri ve dizileri, frp oyunları ve Sheldon’a katlanarak geçiriyorlardı.

Leonard ve Sheldon’ın karşı dairelerine Penny adında güzel bir kızın taşınmasıyla hayatları hareketlenecek ve Büyük Patlama gerçekleşecektir. Leonard’ın Penny’ye ilgi duyması ile hayatları değişen arkadaşlardan, bu duruma tek şikayetçi olan Sheldon’dır.

7- Skins (2007-2013)/ IMDB:8.2

İngiltere’de yaşayan lise dönemindeki gençlerin üstündeki aile sorunlarını, uyuşturucu, sigara vb. bağımlılıklarını gerçekçi bir şekilde gözler önüne seriyor.

Dizinin iki sezonda bir kadrosu değişiyor.Bunun nedenini yönetmenin sadece lise dönemindeki gençleri ele almak istemesi olabilir. Her bölümde ayrı bir karakteri ele alması ve bir karaktere bağlı kalmadan ilerlemesi de Skins’i diğer dizilerden ayıran özelliklerdendir.

8- That 70’s Show (1998-2006)/ IMDB: 8.1

Wisconsin’deki hayali kasaba Point Place’de Eric ve yakın arkadaşları Donna, Hyde, Fez, Kelso ve Jackie ile aillerinin başından geçen olayları, 70’li yılların sosyo-politik durumunu arka plana alarak komik bir şekilde anlatıyor. Eric’in bodrum katında takılıp, ot içtikleri sahneler oldukça eğlenceli. Başrollerinde Ashton Kutcher,Topher Grace, Mila Kunis ve Laura Prepon gibi isimler yer almıştır.

9- 2 Broke Girls (2011-2017)/ IMDB:6.7

Max, Brooklyn’de  gündüzleri alt sınıf bir restoranda garsonluk yapan, geceleri de Manhattan’da zengin bir kadının çocuklarına bakmaktadır. Caroline ise zengin bir aileye mensuptur. Ancak babası yolsuzluk yaptığı için tüm mal varlıklarına el konulmuştur. Max, Caroline acır ve onu evine alır.  Daha sonra restorantta birlikte çalışmaya başlarlar.  Hem onların hayatına hem de restorantın diğer çalışanlarının hayatına odaklanan dizi oldukça eğlenceli.

Etiketler: 2 Broke Girls, Freaks and Geaks, Friends, HBO, How I Met Your Mother, It's Always Sunny In Philadelphia, Seinfield, Skins, That 70's Show, The Big Bang Theory Kategoriler: Liste
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Öyküm Karahan

Kocaeli Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com