American Gods Dizisinin 2. Sezonundan Fragman Yayınlandı!

21 Ocak 2019 163 0 1

2017 yılında başlayan ve konusu ile dikkat çeken dizinin, 2. sezonu 10 Mart‘ta başlayacak ve 8 bölümden oluşacak. Dizin yaratıcılarından Bryan Fuller ve Micheal Green 2. sezonda ayrılma kararı almıştı onların yerine Heroes ve Hannibal gibi önemli dizilerin yapımcısı ve senaristi Jesse Alexander dahil oldu.

Neil Gaiman’ın aynı adlı romanından uyarlanan dizinin oyuncu kadrosunda; Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Pablo Screiber, Crispin Glover, Bruce Langley gibi oyuncular yer alıyor. Dizinin konusu ise şöyle; Shadow Moon, üç yıllık cezasını çektikten sonra hapisten bir kaç gün erken bırakılır. Bu sırada hapishane müdürü O’na kötü haberi verir, çok sevdiği eşi Laura otomobil kazası geçirmiş, ölmüştür. Karısının cenazesine gitmek için bindiği uçakta yanına bir adam oturur. Kendisini Bay Wednesday (Çarşamba) olarak tanıtan adam, Shadow’un hayatı hakkında çok fazla detaya hakimdir ve O’na iş teklif eder. Shadow bir süre sonra başka çaresi olmadığını düşünür ve Wednesday’in teklifini kabul eder. Wednesday ilk etapta bir dolandırıcı görüntüsündedir ve Shadow’un  onun koruması olarak çalışmasını istemektedir. Fakat Shadow bir süre geçince onun mitolojiden adını duyduğu kuzey ülkeleri tanrılarından Odin olduğunu anlar. Wednesday Amerikayı dolaşarak topluma karışmış ve normal insan rolü yapan kadim tanrıları toparlamaktadır. Modern tanrılar ise medya ve teknolojidir artık. Shadow kadim ve modern tanrıların savaşının ortasında kalacaktır.

 

Etiketler: American Gods, Bruce Langley, Crispin Glover, Emily Browning, Ian McShane, Pablo Schreiber, Ricky Whittle, yeni sezon Kategoriler: Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Öyküm Karahan

Kocaeli Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com