Amazon’un Yeni Fantastik Mini Dizisi Good Omens’ın İlk Sezonu Yayınlandı!

31 Mayıs 2019 376 0 1

Amazon Prime’ın yeni fantastik dizisi Good Omens‘ın ilk sezonu bugün yayınlandı. Sezon 6 bölümden oluşuyor ve her  bölüm yaklaşık 45-60 dakika arasında sürüyor.

Dizimiz Neil Gaiman ve Terry Pratchett’in birlikte yazdıkları 1990 basımı aynı isimli romandan uyarlanmış.

Gaiman hem dizinin senaristliğini yapmış ve aynı zamanda da ilk bölümünde çekimini üstlenmiş. Dizinin yürütücü yapımcı kadrosunda Chris Sussman, Rob Wilkins ve Rod Brown yer almış.

Dizinin oyuncu kadrosunda ise  Michael Sheen,  David Tennant,  Jack Whitehall, Michael McKean, Miranda Richardson, Adria Arjona, Nina Sosanya, Ned Dennehy,  Ariyon Bakare ve sonradan kadroya katılan Benedict Cumberbatch yer alıyor.

Good Omens’ın ilk sahnesinde dünyanın yaratılışını ve ilk insanlar olan Adem ve Havva’yı güzel bir bahçede görüyoruz. Tabi ki sonradan kadraja bir yılan giriyor ve Havva’ya elmayı yemesini fısıldıyor.

Bu yılanın sonradan iblis Crowley olduğunu öğreniyoruz. Crowley’nin yanında bir de melek Aziraphale var. İkili Havva ve Adem’i izlemekle görevli.

Dizi bir sonraki sahnede günümüzden 11 yıl önceye dönüyor ve burada yine Crowley ve Azraphale’i görüyoruz.

Bu ikili binlerce yıldır dünyada yaşıyorlar ve onlara verilen çeşitli görevleri yerine getiriyorlar. Ve tabi ki biri cennet için biri de cehennem için çalışıyor.


Bir gün ikisine de haber geliyor ve bir doğaüstü varlığın hayatlarına girmesiyle yolları yeniden kesişiyor. Bu doğaüstü varlık ise bir bebek olan Deccal. Deccal’in gelişiyle birlikte dünyanın sonu da yaklaşıyor ve bu ikili kıyameti engellemek için iş birliği yapmaya balşlıyor.

Eğer siz de fantastik dizileri seviyorsanız ya da  American Gods ve Lucifer’ı severek izliyorsanız bu diziye bir göz atın derim ben. Çünkü bu Good Omens’ta aynı senaristin elinden çıkmış bir dizi.

Aynı zamanda kitapla ilgili de bilgi vermek istiyorum, İthaki yayınlarında satılan bu kitap ”Kıyamet Gösterisi” olarak dilimize çevrilmiş.

Kitabın tanıtımında da şöyle bir açıklama yer alıyor:
” 1655 yılında yazılmış ve şimdiye kadarki en doğru kehanet kitabı olan Cadı Agnes Çatlak’ın Dakîk ve Kat’î Kehanetleri’ne göre, cumartesi günü dünyanın sonu. Önümüzdeki Cumartesi. Akşam yemeğinden hemen önce.

İyilik ve Kötülük orduları toplanıyorlar. Her şey Büyük Plan’a uygun ilerliyor gibi. Yalnız ufak bir pürüz var. Birazcık müşkülpesent bir melek ile sefahat düşkünü bir iblis yaklaşan bu coşku dolu anın gelişini hiç de iple çekmiyorlar. Ha unutmadan, birileri Deccal’ı yanlış yere göndermişe benziyor. ”

Eğer siz de ilk kitabı okumalıyım diyen izleyicilerdenseniz bu kitabı hemen okuyun bence. 🙂

Unutmadan fragmanı da buraya bırakıyorum, iyi seyirler. 🙂

Etiketler: Good Omens, Neil Gaiman Kategoriler: Dizi, Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com