Aldığı IMDB Puanıyla Ses Getiren HBO’nun Yeni Mini Dizisi: Chernobyl

19 Mayıs 2019 435 0 0

Dünyamızın gördüğü en kötü felaketlerden biri olan Çernobil, HBO’nun yeni mini dizisinin konusu oldu.
Dizi toplam beş bölümden oluşuyor ve halihazırda ilk iki bölümü yayınlandı. Bölümlerin süresi yaklaşık 60-80 dk arasında değişiyor.

Chernobyl’in yapımcı koltuğuna Craig Mazin oturmuş. Dizimizin oyuncu kadrosunda ise Jared Harris, Stellan Skarsgård,  Emily Watson ve Jessie Buckley yer almış

Bildiğiniz gibi Kiev yakınlarında faaliyet gösteren Çernobil Nükleer Santrali, 26 Nisan 1986’da patlamıştı. Bu patlama sadece Ukrayna’yı değil tüm dünyayı etkilemişti.

O dönemde Sovyetler Birliği, bu felaketi gizlemeye çalışmıştı. Ancak  patlama o kadar büyük etki yaratmıştı ki bu patlamayı gizlemek tabi ki mümkün olmamıştı. Hatta kazadan sonra oluşan nükleer bulutlar iki gün gibi kısa bir sürede İskandinavya’ya kadar ulaşmıştı.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkilerinin yıllarca görüldüğü bu patlamayı konu olan dizi boyunca olay meydana geldikten sonra bir şeyleri düzeltmeye çalışan işçileri, patlamanın nedenlerini araştırmaya çalışan bilim insanlarını ve tabi ki ülke yönetiminin bu krizi nasıl yönetmeye çalıştığını görüyoruz.

Beni ilk iki bölüm gerçekten etkiledi. Bir anda olan bir patlamanın insanların hayatlarını ne derece etkilediğini görmek tabi ki insanı geriyor. Ama dizinin dilinin İngilizce olması bence verilmek istenen etkiyi düşürüyor.

Belki diziye bir göz atmak isterseniz diye fragmanının linki buraya bırakıyorum, iyi seyirler. 🙂

Etiketler: Chernobyl, Craig Mazin, Emily Watson, HBO, Jared Harris, Stellan Skarsgard Kategoriler: Dizi, Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com