5 DC Çizgi Roman Önerisi

3 Haziran 2018 863 0 1

Öncelikle herkese selamlar. Sıralamayı biraz öznel olarak yaptım ama kesinlikle çizgi roman tarihine damgasını vurmuş ve okurken çok keyif alacağınıza inandığım beş eseri sıraladım.

   5. Injustice 

İlk sırada bir çizgi roman serimiz var. Önce oyunken hikayesinin güzelliğinden dolayı çizgi romana dökülmüş. Yıllardır insanların kafasındaki ya Superman kötü tarafa geçerse düşüncesini baz alarak yapılmış kesinlikle okunması gereken bir seri.

   4. Kingdom Come

İç Savaş’ın fikir babası desek yanlış olmaz. Yenildikten sonra emekliye ayrılan Superman’den sonra ortalığa yozlaşmış süper kahramanlar çıkmaya başlar. Bunun sonunda da kahramanlar arasında kaçınılmaz olarak ortaya çıkan iç savaşı anlatır.

   3. Killing Joke

En iyi Batman Joker çizgi romanı olduğu aşikar. Joker’in, deliliğin kendine özel olmadığını ve herkesin sadece kötü bir günde kendisi gibi delireceğini kanıtlamaya çalışırken ne kadar ileri gidebileceğini okuyoruz. Alt metinler, verilmek istenen mesaj ve felsefesiyle kesinlikle en iyiler arasında.

Ayrıca güzel de animasyon filmi var. Ama ilk 30 dakikayı sardırmanızı öneririm zira çizgi romanla alakası yok ve gereksiz şekilde kaliteyi düşürmüş.

   2. Watchmen

“Bu gece New York’ta bir komedyen öldürüldü.”

DC Comics’in tek serilik çizgi romanı olan Watchmen kesinlikle ama kesinlikle okunması gereken bir başyapıt. Üstünde yorum bile yapmaya gerek duymuyorum sadece okuyun.

    1. Dark Knight Returns

On yıl önce emekliliğe ayrılan Batman’in geri dönüş kararı almasıyla çizgi roman tarihinin en harika eserlerinden biri ortaya çıktı. Açıkçası anlatmaya kelimeler bulamıyorum. Sahneleri aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor. Hele o mükemmel sonu. ..

Aynı zamanda Dark Knight serisine ve BVS filmine de fikir babalığı yapmıştır kendisi. Okursanız bir çok güzel sahnenin aslında bu eserden alıntılandığını görürsünüz. Ayrıca çok da güzel iki bölümlük animasyonu var. Ben okumayı sevmem diyorsanız da mutlaka bi’ izleyin derim.

Yazar: Alper Devrim

Etiketler: Batman, çizgi roman, dark knight, DC Comics, Joker, kingdome come, Superman, Watchmen Kategoriler: Çizgi Roman
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com